Новини
Україна
Новини світу
Російсько-Українська війна

Скільки зброї й від кого отримала Україна за рік війни?

Шлях від джавелінів до танків.

Скільки зброї й від кого отримала Україна за рік війни? - зображення

З початку повномасштабного російського вторгнення росії союзники передали Україні десятки тонн вибухівки, сотні тисяч тонн патронів, тисячі приладів нічного бачення, засобів радіоелектронної боротьби, а також танки РСЗВ, гаубиці та ракети. "ПОГЛЯД" вирішив нагадати, яке озброєння Україна отримала від партнерів за рік війни.

Січень 2022

Озброюватися Україна почала ще до початку війни, ймовірно, відчуваючи неминучість ескалації конфлікту. У січні Чехія заявила, що готова надати Україні зброю. Тоді ж стало відомо, що Великобританія надасть Україні протитанкову зброю, яка не має стратегічного значення і не несе загрози Росії. А згодом в Україну прибуло озброєння з Великої Британії, яке мало надати можливість захистити населення й інфраструктуру та вберегти від можливої ескалації. Крім того цього ж місяця до Києва прибула партія летальної зброї від США. У свою чергу Німеччина передала каски. Тоді країна виступала проти експорту летальної зброї до України. Також німецька влада не дозволяла Естонії здійснювати постачання Україні тих озброєнь, які мають німецьке походження.

Наприкінці ж місяця прийшла четверта партія військової допомоги від США, в яку ввійшла 81 тонна боєприпасів різного калібру. Також стало відомо, що Польща надасть Україні боєприпаси та засоби ППО.

Лютий 2022

Варто зазначити, що в лютому, саме напередодні повномасштабної війни, склалося враження, що темпи поставок зброї дещо зменшилися. Проте, ймовірно, не вся інформація потрапляла в ЗМІ. Але склалося враження, що весь світ затамувавши подих чекав, що буде далі. Відомо, що той час Україна отримала від західних партнерів військову допомогу майже на 1,5 мдрд доларів.

Отже, в лютому Канада відправила в Україну літак зі зброєю. Серед відправленого спорядження були: засоби індивідуального захисту та перенесення вантажів, техніка для ведення спостереження та розвідки.

Також в Україну прибуло відразу два літаки допомоги від США. Тоді привезли Javelins, бойові постріли для гранатомета та іншу оборонну амуніцію для Збройних сил України на загальну суму 200 млн доларів. Тоді ж Резніков зазначив, що загалом Україна вже прийняла 15 літаків за допомогою загальною вагою понад 1200 тонн.

Натомість перед самим початком вторгнення з Канади прибув літак із військовим спорядженням та технікою. Україна отримала військову допомогу у вигляді снайперських та автоматичних гвинтівок, пістолетів та приладів нічного бачення.

Скільки зброї й від кого отримала Україна за рік війни? - зображення

Березень

Пентагон офіційно повідомив інформацію про те, скільки озброєння США вже поставили та планує поставити в Україну. На той час загальна вартість тільки майбутнього опціону оцінювалася в $800 млн. Водночас президент країни Джо Байден підписав рішення про надання Києву термінової військової допомоги на $13,6 млрд. Натомість Євросоюз, повдіомлялося, що вперше у своїй історії, закупить боєприпаси та озброєння для України на суму 300 млн євро. Також йшлося про те, що від початку масштабної війни з росією Україна отримала допомоги на 15 млрд доларів.

Квітень

У квітні стало відомо, що Велика Британія надасть Україні бронетехніку, а США – зенітні комплекси. А 26 квітня в Німеччині відбулася зустріч голів оборонних відомств понад 40 держав, присвячена військовій допомозі Україні. Згодом стало відомо, що Конгрес США підтримав відкриття ленд-лізу для України.

Травень

У травні Джо Байден підписав закон про ленд-ліз для України. У свіою чергу Франція пообіцяла Україні партію самохідних гаубиць.

Червень

У червні Резніков анонсував нові поставки зброї від ряду країн. Німеччина пообіцяла Україні найсучаснішу систему ППО. А Великобританія заявила, що планує відправити Україні РСЗВ, згодом дане рішення було прийнято. На той час польські САУ "Краби" вже почали працювати на фронті, як німецькі артилерійські установки. Також стало відомо, скільки байрактарів з початку війни отримали ЗСУ та що ввійде до пакету військової допомоги на $1 млрд для України. Зокрема:

  • 18 155-мм гаубиць;

  • 36 тис. 155-мм снарядів;

  • 18 тактичних автомобілів для транспортування гаубиць;

  • додаткові снаряди до HIMARS;

  • 4 автомобілі для ремонту техніки;

  • 2 системи берегової охорони з ракетами "Harpoon";

  • тисячі захищених радіостанцій і оптичних пристроїв, в тому числі й нічного бачення.

За словами глави Пентагону, допомога мала почати надходити з серпня.

Скільки зброї й від кого отримала Україна за рік війни? - зображення

Липень

ЄС затвердив €500 млн військової допомоги для України. Крім того США надали Україні 12 установок реактивного залпового вогню HIMARS. Тоді ж стало відомо, що багато постачань вже на фронті та допомагають громити російську армію. Більше нової техніки очікували в серпні. Проте вже в липні ЗСУ почали бити далі, ніж за 100 км.

Серпень

У серпні в Україну прибули нові HIMARS. А вже незабаром із Великобританії в Україну прибули нові РСЗВ. Також чотири артилерійські установки Zuzana 2 Україні передала Словаччина. Натомість Зеленський обговорив із Столтенбергом нові поставки зброї.

Вересень

У вересні стало відомо, що с союзниками обговорюють можливість поставки німецьких танків. У свою чергу стало відомо, що Збройні сили України вже застосовують високоточні 155 мм снаряди. Натомість Литва направила до України партію 105-мм гаубиць, а Німеччина передала Україні ще 5 САУ Gepard і радар для виявлення артилерії COBRA, а згодом ще 6 GEPARD та снаряди до них. Також стало відомо, що Норвегія передасть Україні 160 протитанкових ракет Hellfire, а Литва надішле Україні бронетранспортери. Також Україна закупила у Франції 155-мм гаубиці TRF1. Крім того Пентагон замовив для України далекобійні дрони-камікадзе. Натомість наприкінці місяця США передали системи NASAMS та оголосили новий пакет військової допомоги Україні на $1,1 млрд, до якого війшло ще більше HIMARS і сотні броньовиків.

Скільки зброї й від кого отримала Україна за рік війни? - зображення

Жовтень

У жовтні стало відомо, що Україна отримає ще $625 млн військової допомоги від США. Також в Україну прибули чотири HIMARS і ППО IRIS-Т. Тим часом українці зібрали 150 млн грн на "ловця шахедів". Згодом стало відомо, що НАТО у найближчі дні поставить Україні сотні станцій для боротьби з дронами. А Греція розпочала передачу БМП-1 для України. Натомість Україна створила новий безпілотник “ШАРК”.

Листопад

У листопаді повдіомлялося, що Іспанія передає Україні батарею ЗРК та чотири системи ППО Hawk, США нададуть Україні танки Т-72 та ППО Hawk, а Німеччина – ракети Iris-T і бронемашини Dingo. Також стало відомо, що NASAMS та Aspide вже в Україні й допомагають збивати ворожі ракети. Крім того стало відомо, що Британія надає Україні високоточні ракети Brimstone 2, Словаччина передала Україні 30 БМП-1, а Франції – ще одну РСЗВ.

Грудень

У грудні сім нових дронів українського виробництва передали в ЗСУ. Стало відомо, що Україна отримає французьку систему ППО Mamba та додаткові ракети для IRIS-T від Німеччини. У свою чергу США оголосили черговий пакет військової допомоги для України, а Зеленський із відрядження до Вашингтона повернувся з ППО Patriot.

Скільки зброї й від кого отримала Україна за рік війни? - зображення

Січень 2023

У січні цього року стало відомо, що США у наступному пакеті допомоги передадуть Україні нові ракети, Канада передасть Україні 200 бронемашин Senator, Швеція надасть Україні близько 50 БМП та САУ Archer, а Естонія віддасть Україні всі свої гаубиці 155 мм.

Також Україна отримала рекордний пакет військової допомоги від Естонії, разом із нею Фінляндія анонсувала найбільший пакет допомоги з важким озброєнням, Берлін анонсував пакет військової допомоги на 1 млрд євро, а Бельгія ухвалила для України пакет військової допомоги на 92 млн євро.

І з рештою стало відомо, що Польща заявила, що передасть Україні танки Leopard незважаючи ні на що. Після чого повідомили, що на першому етапі Німеччина надасть Україні 14 танків Leopard 2, Британія поставить танки Challenger 2 в Україну до кінця березня, а Польща передасть Україні ще 60 своїх танків, крім Leopard 2.

Крім того в січні ЗСУ почали формувати перші в світі ударні роти безпілотників. Україна почала обговорювати розблокування передачі винищувачів та далекобійних ракет.

Лютий 2023

У лютому Німеччина схвалила поставку 178 танків Leopard 1 Україні. Загалом вісім країн нададуть Україні Leopard. Також стало відомо, скільки танкових батальйонів з Leopard сформують в Україні.

Щодо винищувачів, Великобританія наразі визначається, яких "пташок" можна передати Україні. Свою готовність передати "крила" нашій країні підтвердила Польща, проте не однією з перших.

Також у цьому місяці Литва передала Україні 36 зенітних гармат для боротьби з “Шахедами”, Франція – новітні протитанкові ракетні комплекси Akeron, а США Пентагон оголосив деталі нового пакету військової допомоги Україні, до якого увійшли:

  • додаткові боєприпаси для HIMARS;

  • артилерійські снаряди 155-мм калібру і мінометні снаряди 120-мм калібру;

  • чотири радіолокаційні системи;

  • додаткові ПТРК Javelin і підривні снаряди;

  • близько 2000 протитанкових ракет;

  • чотири БМП Bradley.

Скільки зброї й від кого отримала Україна за рік війни? - зображення

Так, скільки ж зброї надали Україні за останній рік?

За підрахунками Bloomberg, союзники України надали понад 4000 одиниць бронетехніки, артилерійських установок, літаків та інших систем озброєння.

Танки та БМП

  • 410 танків радянської доби від країн-членів НАТО з колишнього комуністичного блоку, включно із Польщею, Чехією та Словенією.

  • Понад 10 танків Challenger 2, які пообіцяла найближчим часом надати Британія.

  • Рота танків Leopard 2 від Польщі, яка має надійти найближчим часом.

  • 300 бронемашин піхоти, зокрема 250 БМП радянської розробки з колишніх комуністичних країн.

  • Колісні танки AMX-10RC від Франції.

  • США та Німеччина заявили, що поставлять 50 та 40 бойових машин Bradley та Marder відповідно.

Бронетранспортери

  • Загалом 1100 бронетранспортерів, у тому числі 300 бронетранспортерів M113 та 250 M117.

  • Понад 160 M113 американського виробництва із семи інших країн, включаючи Великобританію, Литву, Австралію, Німеччину, Данію, Португалію та Іспанію.

  • Декілька сотень інших транспортних засобів, у тому числі броньовані медичні автомобілі.

  • Близько 925 машин з протимінним захистом (MRAP), включаючи 440 американських M1224 MaxxPro.

  • 90 австралійських MRAP Bushmaster, а також кілька британських Wolfhound та Mastiff.

  • Понад 1540 автомобілів для піхоти, в тому числі 1250 HMMWV, також відомих як Humvee.

Артилерія

  • 300 буксированих гаубиць, з них понад 210 155-мм M777 та 72 105-мм гаубиці зі США.

  • Понад 400 одиниць самохідної артилерії, в тому числі понад 20 155-мм гаубиць із Великої Британії та по 18 із Польщі, Німеччини та США.

Реактивні системи залпового вогню

  • Загалом 95 РСЗВ, в тому числі 38 високомобільних артилерійських ракетних систем відомих як HIMARS, виробництва американської компанії Lockheed Martin.

  • Понад 40 122-мм реактивних систем залпового вогню комуністичної доби з Польщі та Чехії.

Засоби протиповітряної оборони

  • 37 німецьких самохідних установок Gepard.

  • Вісім ракетних батарей NASAMS американського виробництва.

  • Одна американська та одна німецька ракетна батарея Patriot.

  • Шість ракетних комплексів "Стріла-10М" із Чехії.

  • Шість Stormer HVM із Великої Британії.

  • Декілька інших зенітно-ракетних комплексів зі Словаччини, Німеччини, Іспанії, Франції та Польщі.

Авіація

  • 14 штурмовиків Су-25 закуплено в Болгарії країнами НАТО і доставлено до України.

  • Чотири Су-25 із Північної Македонії.

  • 20 гелікоптерів Мі-17 російського виробництва, спочатку призначених для Афганістану, передані в дар від США.

  • 11 гелікоптерів радянської розробки із Чехії, Словаччини та Латвії.

  • Три британські гелікоптери Westland Sea Kings.

  • Шість вертольотів "Ка" російського виробництва із Португалії.

  • Понад 30 дронів Bayraktar TB2 з Туреччини, плюс по одному з Литви та Польщі.

  • Сотні баражуючих боєприпасів Switchblade від США.

  • 415 розвідувальних дронів.

Також Україна отримала протирадіолокаційні ракети, засоби радіоелектронної боротьби, безпілотні плавзасоби, радіолокаційне обладнання та інші системи.

В матеріалі журналістів також йдеться про те, що цифри є приблизними і не можуть бути незалежно перевірені Bloomberg.

Також читайте в матеріалі "ПОГЛЯДу", хто зі світових лідерів за рік війни відвідав Україну? Крім того дивіться, як змінився президент за рік війни.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.