Новини
Новини світу

Сунак доручив визначитись, які винищувачі можна передати Україні (ВІДЕО)

У день офіційного візиту Зеленського до Лондона заявили, що вивчають питання про передачу Україні бойових літаків.

Великобританія розглядає можливість надання Україні винищувачів. Прем'єр-міністр Великобританії Ріші Сунак доручив міністру оборони Бену Воллесу вивчити, які бойові літаки Лондон може потенційно надати Україні.

Проте, зазначається, що це довгострокове рішення, а не короткострокові можливості, яких зараз найбільше потребує Україна.

Про це повідомив речник британського прем'єра Макс Блейн.

Блейн повідомив, що на навчання британських пілотів керувати "складним" обладнанням потрібно п’ять років, однак додав, що інструктори шукатимуть способи скоротити цей час для українських пілотів, наскільки це можливо.

Агентство зазначає, що слова речника британського прем'єра є найяскравішим свідченням того, що Лондон серйозно розглядає можливість приєднатися до найбільшого запиту України у війні майже через рік після вторгнення Росії.

Під час виступу перед британськими законодавцями 8 лютого Зеленський подарував спікерові Палати громад шолом українського пілота і закликав дати літаки.

"Я вірю, що цей символ допоможе нам у створенні нашої наступної коаліції, коаліції літаків, і звертаюся до вас і світу з простими і водночас найважливішими словами: "Бойові літаки для України — крила для свободи".

А ось колишній прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон закликав країну надати Україні винищувачі й танки.

"У нас є понад 100 літаків "Тайфун". У нас є понад 100 танків Challenger 2. Найкраще одноразове використання будь-якої з цих одиниць - це використання їх зараз для захисту українців - не в останню чергу тому, що так ми гарантуємо нашу власну довгострокову безпеку".

Нагадаємо, сьогодні президент Володимир Зеленський прибув до Британії, щоб зустрітися з британським прем'єром Ріші Сунаком та королем Чарльзом III, а також виступити перед парламентом країни.

Під час виступу перед парламентом Сполученого Королівства Зеленський попросив передати Україні бойові літаки.


Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Також читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.