Новини
Новини світу
Російсько-Українська війна

Польща готова надати винищувачі Україні, але не однією з перших (ВІДЕО)

Як каже Моравецький, надати Україні сучасні бойові літаки першими могли б ті країни НАТО, на аеродромах яких їх достатньо.

Польща готова передати Києву винищувачі, але не робитиме це першою з країн НАТО.

Про це заявив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, прибувши на саміт лідерів ЄС у Брюсселі.

"Наша позиція тут однозначна. Можемо діяти тільки спільно у рамках цілого об’єднання Північноатлантичного договору. Якщо таке рішення буде, то ми не будемо тими першими, хто надасть винищувачі, але, напевне, будемо позитивно відповідати на це".

Він підкреслив, що надати Україні сучасні бойові літаки першими могли б ті країни, хто має їх найбільше.

Моравецький зазначив, що у Польщі недостатньо винищувачів, тому вона замовила нові F-35.

Зазначимо, раніше у Польщі заявили, що не ведуть розмов про можливу передачу Україні багатоцільових винищувачів F-16.

Наразі, в МЗС Польщі закликали західних лідерів на Мюнхенській конференції з безпеки, яка відбудеться з 17 по 19 лютого, не просто обговорити можливість передання винищувачів Україні, а й ухвалити відповідне рішення.

Нагадаємо, раніше у Польщі заявили, що готові передати не лише німецькі Leopard, а й 60 модернізованих танків, зокрема 30 PT-91.

30 січня Матеуш Моравецький заявив, що Польща готова передати ЗСУ американські винищувачі F-16, якщо США дадуть "зелене світло".


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.