Новини
Новини світу
Політика

Литва передала Україні 36 зенітних гармат для боротьби з “Шахедами” (ВІДЕО)

Країна забезпечить зенітними гарматами.

Міністр оборони Литви Арвидас Анушаускас повідомив, що у рамках анонсованого пакета допомоги від Литви Україна отримає 36 зенітних гармат, які, у тому числі, допоможуть боротися з "Шахедами".

Про це він розповів на брифінгу з міністром оборони України Олексієм Резніковим. Посадовці зазначили, що на зустрічі вони обговорили подальшу допомогу, яку Литва могла б надати Україні відповідно до потреб - від зброї до навчання військових.

«Ми передаємо 36 зенітних установок, які допоможуть успішно боротися з дронами… Ми вже підготували 15 інструкторів і вони вже повернулися в Україну».

На брифінгу він не згадав назву систем, але вочевидь йдеться про шведські зенітні гармати L-70, які Вільнюс анонсував в останньому пакеті допомоги, не називаючи точну кількість. Також, крім озброєння, до України прибудуть 15 інструкторів.

Олексій Резніков зауважив, що підготовка інструкторів, а не операторів, є більш практичним підходом, оскільки ці люди після повернення зможуть передавати знання більшій кількості військових безпосередньо в Україні.

Нагадаємо, протягом 2022 року Литва, як і інші Західні партнери не раз допомагали та підтримували Україну в протистоянні з ворогом.

Анонси новин про цю країну читайте у "Погляді"