Новини
Світ-суспільство
Економіка

Єврокомісія офіційно запропонувала виділити Україні €18 млрд допомоги

09.11.2022
Перша частина цих коштів має надійти вже на початку січня.

Єврокомісія офіційно запропонувала виділити Україні €18 млрд допомоги - зображення

На сайті Єврокомісії оприлюднили пропозицію надати Україні 18 млрд євро у 2023 році.

"Після засідання Європейської Ради 20-21 жовтня 2022 року Комісія сьогодні запропонувала безпрецедентний пакет підтримки для України в розмірі до 18 мільярдів євро на 2023 рік. Він надійде у формі дуже пільгових позик, які виплачуватимуться регулярними частинами з 2023 року", –

пресслужба Єврокомісії

Допомога – у середньому 1,5 млрд євро на місяць. Перша частина цих коштів має надійти вже на початку січня.

Ці кошти мають допомогти покрити значну частину короткострокових потреб України у фінансуванні на 2023 рік.

"Завдяки цьому пакету Україна зможе продовжувати виплачувати зарплати та пенсії та підтримувати роботу основних державних послуг, таких як лікарні, школи та житло для переселенців. Це також дозволить Україні забезпечити макроекономічну стабільність і відновити критично важливу інфраструктуру, зруйновану Росією під час її загарбницької війни, таку як енергетична інфраструктура, системи водопостачання, транспортні мережі, дороги та мости", –

пресслужба Єврокомісії

Кошти надаватимуться у вигляді кредитів на дуже пільгових умовах, які мають бути погашені протягом як максимум 35 років починаючи з 2033 року.

Нагадаємо, про те, що Україна може отримати в наступному році 18 млрд євро від ЄС стало відомо ще в жовтні.

Також раніше повідомлялося, що Європейський інвестиційний банк переказав Україні додаткові 550 млн євро, які спрямують на ремонт пошкодженої від ракетних ударів рф енергетичної інфраструктури. А наприкінці вересня стало відомо, що Рада ЄС затвердила виділення Україні 5 євро млрд. До слова, ще в середині вересня Європарламент підтримав надання Україні 5 млрд євро макрофінансової допомоги. Натомість Єврокомісія запропонувала виділити Україні 5 млрд євро макрофінансової допомоги ще в серпні. Тоді з такою пропозицією виступила президентка комісії Урсула фон дер Ляєн, зазначивши, що ситуація в Україні вимагає європейської повної підтримки.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.