Новини
Новини світу
Економіка

Рада ЄС затвердила виділення Україні 5 євро млрд

Цю суму Україна отримає як довгострокові позики на пільгових умовах.

Рада Європейського союзу затвердила виділення 5 мільярдів євро макрофінансової допомоги Україні. Про це повідомили на сайті Ради Євросоюзу у вівторок, 20 вересня.

"Дев'ятого вересня міністри фінансів ЄС погодили заяву на підтримку цієї додаткової допомоги Україні у розмірі 5 мільярдів євро на неформальному засіданні ради Ecofin у Празі. Сьогодні цю додаткову допомогу було офіційно ухвалено після того, як необхідні формальні кроки були виконані всього за 11 днів", –

Рада ЄС

Міністр фінансів Чехії Збинек Станджура підкреслив, що ЄС підтримує Україну та виконує свої обіцянки.

"Європейський Союз підтримує Україну. Ми виконуємо свої обіцянки та допомагаємо гарантувати, що українська держава та її ключова інфраструктура можуть продовжувати функціонувати, попри агресивну війну росії. На наступних засіданнях Ecofin я буду наполягати на швидкому досягненні угоди щодо надання решти 3 мільярдів євро", –

міністр фінансів Чехії Збинек Станджура

Зазначається, що цю суму Україна отримає як довгострокові позики на пільгових умовах.

Нагадаємо, в середині вересня Європарламент підтримав надання Україні 5 млрд євро макрофінансової допомоги. Натомість Єврокомісія запропонувала виділити Україні 5 млрд євро макрофінансової допомоги ще в серпні. Тоді з такою пропозицією виступила президентка комісії Урсула фон дер Ляєн, зазначивши, що ситуація в Україні вимагає європейської повної підтримки.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.