Україна
Економіка

Україна за два тижні планує вийти на перевалку 3–5 суден на добу

08.08.2022
З порту "Південний" відправили перше судно з продовольством, а судно POLARNET прибуло в кінцевий пункт призначення.

Україна за два тижні планує вийти на перевалку 3–5 суден на добу - зображення

Протягом двох тижнів Україна планує вийти на обсяг перевалки 3-5 суден на добу. Про це повідомили в міністерстві інфраструктури України.

Вранці 8 серпня з порту "Південний" вийшло перше з 24 лютого судно з українським продовольством – балкер SACURA прямує до Італії. Відомо, що судно вже об’єдналося в караван із балкером ARIZONA, яке відправилось  з порту "Чорноморськ" в Туреччину. На борту обох суден 60 тис. тонн агропродукції.

Також згодом стало відомо, що судно POLARNET, яке одним з перших взяло участь в реалізації Ініціативи про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів, успішно пройшло перевірку інспекційною групою в Стамбулі та прибуло в кінцевий пункт призначення в Туреччині.

Нагадаємо, 22 липня в Стамбулі за пропозиції Організації Об’єднаних Націй Україна, Туреччина та Генеральний секретар ООН Антоніу Гуттереш підписали Ініціативу про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів. 1 серпня в рамках реалізації домовленостей з Одеського порту відправилося перше судно – RAZONI під прапором Сьєрра-Леоне. Судно перевозить 26 тис. тонн української кукурудзи в ліванський порт Триполі.

Як повідомлялося раніше, в мінагрополітики згодом роз'яснили, як надалі експортуватиметься українське зерно. До слова, експорт українського зерна впав вдвічі.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.