Україна
Новини світу
Україна-суспільство
Економіка

У мінагрополітики роз'яснили, як надалі експортуватиметься українське зерно

Зокрема, стало відомо, що рух вантажних кораблів має бути тільки в світлу пору доби.

У мінагрополітики роз'яснили, як надалі експортуватиметься українське зерно - зображення

Перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький озвучив нюанси подальшого експорту українського зерна. Про це повідомила пресслужба міністерства у вівторок, 2 серпня.

За домовленостями, рух вантажних кораблів має бути тільки в світлу пору доби. Крім того, для безпеки їх супроводжує протимінний плавальний засіб. Обмежень за кількістю суден, які можуть курсувати, немає. Проте також відомо, що зерновий коридор працюватиме за певним графіком, вже є подані заявки та узгоджений графік – тож усе має відбуватися згідно з ним.

За словами першого заступника Міністра, на сьогодні є підтвердження за технічною готовністю близько 15 суден, два фіналізуються. Далі буде двосторонніх рух, у тому числі про підхід суден для завантаження. Кожне зі суден здатне вмістити від 10 до 60 тис. тонн.

Перш за все вони націлені на перевезення зернових культур: кукурудзи, пшениці, ячменю, а потім – ще й олійних культур та продуктів переробки.

Нагадаємо, 1 серпня з порту Одеса у море вийшов перший суховантаж. Судно "RAZONI" під прапором Сьєрра-Леоне завантажене понад 26-ти тисячами тон кукурудзи рухається в напрямку порту Стамбула. Це – перше судно, яке вийшло з українського чорноморського порту за час повномасштабної війни.

До слова, Зеленський ще наприкінчі липня заявив, що Україна готова до експорту зерна і чекає сигналів щодо початку транспортування.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.