Новини
Україна
Новини світу

"Борг Януковича": Верховний суд Британії виніс рішення (ВІДЕО)

Верховний Суд Британії виніс рішення на користь України у справі "боргу Януковича"

Верховний Суд Британії виніс рішення на користь України у справі про "борг Януковича" на 3 млрд доларів.

Про це йдеться у рішенні Верховного Суду Британії, Міністерство фінансів України.

Верховний Суд вирішив, що справу потрібно направити на судовий розгляд за повною процедурою у відкритому засіданні. Справа стосується єврооблігацій на суму 3 млрд доларів, які було випущено у грудні 2013 році внаслідок примусу, здійснюваного Росією.

Росія, натомість, намагалась переконати англійський суд застосувавши скорочену процедуру і тим самим уникаючи детального дослідження англійським судом своїх дій.

"Але, у кінцевому підсумку, Верховний Суд відхилив прохання росії та справедливо визнав те, що аргументи лінії захисту України щодо примусу є спроможними та мають бути належним чином вивчені із дослідженням всіх доказів".

Судді вирішили, що Україні має бути дозволено захищати позов у частині примусу, але лише в тій мірі, в якій він ґрунтується на примусі внаслідк передбачуваної загрози застосування сили з боку Росії.

Верховний Суд на цьому етапі не здійснював розгляд фактів незаконної війни РФ проти України, оскільки апеляційний розгляд "відбувався до повномасштабного вторгнення РФ до України у лютому 2022 року", але суддя Верховного Суду зазначив, що подальшу поведінку РФ неможливо ігнорувати.

"Верховний Суд зазначив, що Україна досягне успіху у даній справі, якщо не буде доведено зворотного, що тиск росії не відіграв жодної ролі в рішенні України про випуск єврооблігацій".

Заперечення України про те, що облігації були випущені з порушенням українського законодавства, зокрема в обхід бюджетних обмежень встановленої стелі державного боргу, були відкинуті.

Тепер Україна зможе захищати вимогу про виплату сум за облігаціями в судовому процесі у Високому суді Лондона. Таким чином справа повертається у першу інстанцію, але лише щодо аргументів України про примус до позики.

Це означає, що до фінального рішення суду Україна не повинна сплачувати виплати за боргом.

Президент Володимир Зеленський також привітав рішення британського суду.

"Україна здобула чергову перемогу над агресором – у Верховному суді Лондона у справі щодо єврооблігацій на суму $3 млрд. Суд вирішив, що захист України на підставі фактів погроз агресії РФ має отримати повну процедуру. Справедливість буде за нами!"

Останні новини: