Новини
Україна
Економіка

Шмигаль: всі податки громадян підуть на оборону (ВІДЕО)

Кабінет Міністрів затвердив План пріоритетних дій Уряду на 2023 рік.

Усі податки, які платять громадяни та бізнес, йтимуть на оборону та безпеку України.

Про це заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час презентації "Плану дій уряду на 2023 рік".

За словами глави уряду, цей документ дозволить систематизувати роботу Кабміну та центральних органів виконавчої влади цього року.

"План дій Уряду складається з більш ніж 500 завдань. Це законопроєкти, постанови, програми та проєкти. Це позитивні зміни для громадян та бізнесу. Це нові реформи. Це трансформація України. Це все для нашої перемоги. Для відбудови. Для сильної та оновленої України".

"Усі податки, які платять громадяни та бізнес, підуть саме на оборону та безпеку. На нову зброю, нову техніку, краще забезпечення для української армії".

Також серед ключових завдань у цій сфері, за його словами, передбачено:

• Розвиток оборонно-промислового комплексу. Нові виробництва боєприпасів, нові ракетні програми, забезпечення армії дронами, в тому числі виробництва українських компаній.

• Співробітництво з партнерами для спільного виробництва нових озброєнь.

• Залучення приватного сектору до розвитку оборонно-промислового комплексу. Державно-приватне партнерство. Технології подвійного призначення.

• Розмінування деокупованих територій.

• Реалізація Формули Миру Президента України Володимира Зеленського.

Ще один пункт Плану пріоритетних дій Уряду — це подальша інтеграція в ЄС та НАТО. Як зауважив Денис Шмигаль, Україна виконує 7 рекомендацій Європейської Комісії, а тепер, зокрема, запускає селф-скринінг законодавства на відповідність європейському та ставить за мету вже цього року розпочати переговори про членство.

"Плануємо оновити План заходів для виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Будемо й далі інтегруватися до внутрішнього ринку ЄС. Плануємо продовжити транспортний та економічний безвізи. Хочемо отримати роумінговий безвіз та почати процес приєднання до Єдиної зони платежів у євро (SEPA). Створюємо Офіс програми "Горизонт Європа" в Україні. Будемо розвивати транс’європейську транспортну мережу (TEN-T) всередині України. Будуємо спільні пункти пропуску на кордоні та інтегруємо нашу митницю".

Читайте також: