Новини
Україна
Економіка

Зернову угоду продовжено ще на 120 днів

18.11.2022
Гарантами виконання Ініціативи залишилися Організація Об‘єднаних Націй та Туреччина.

Зернову угоду продовжено ще на 120 днів - зображення

Ініціативу з безпечного транспортування агропродукції через Чорне море продовжена ще на 120 днів. Про це повідомив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков, інформують на Facebook-сторінці відомства.

"Це рішення було ухвалено щойно у Стамбулі. Гарантами виконання Ініціативи залишилися Організація Об‘єднаних Націй та Туреччина.

Український агроекспорт сьогодні залишається дієвим інструментом протидії світовій продовольчій кризі", –

міністр інфраструктури України Олександр Кубраков

Зазначимо, що з першого серпня, початку роботи зернової Ініціативи і по сьогоднішній день Україна експортувала понад 11 млн тонн агропродукції до 38 країн світу.

У міністерстві наголошують, що офіційно звернулися до партнерів по Ініціативі з пропозицією продовжити ініціативу мінімум на один рік, а також долучити до неї порт Миколаїв.

Як повідомляв "Погляд", 1 серпня в рамках реалізації домовленостей з Одеського порту відправилося перше судно – RAZONI під прапором Сьєрра-Леоне. Судно перевозить 26 тис. тонн української кукурудзи в ліванський порт Триполі. Згодом в мінагрополітики роз'яснили, як надалі експортуватиметься українське зерно. Зокрема, рух вантажних кораблів має бути тільки в світлу пору доби, а для безпеки їх має супроводжувати протимінний плавальний засіб. При цьому обмежень за кількістю суден, які можуть курсувати, немає.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.