Новини
Новини світу
За кордоном
Політика

Зеленський в Європарламенті: Я тут, щоб захистити шлях українського народу додому

Під час виступу президент наголосив, що Україна наближається до Євросоюзу й буде членом ЄС.

Зеленський в Європарламенті: Я тут, щоб захистити шлях українського народу додому - зображення

Президент України Володимир Зеленський впевнений, що Європа залишатиметься вільною до тих пір, поки всі країни континенту дбатимуть про європейський шлях життя. На цьому він наголосив під час виступу на спеціальному засіданні Європейського парламенту в четвер, 9 лютого.

"Європа завжди залишатиметься вільною, поки ми разом і поки ми дбаємо про нашу Європу, дбаємо про європейський шлях життя", –

президент України Володимир Зеленський

За словами українського лідера, сучасна і мирна Європа дає світу європейський шлях життя, європейський спосіб і правила життя, коли кожен і кожна мають значення, діє верховенство права, держави прагнуть бути соціальними, а суспільства відкритими.

"Це наша Європа. Такі наші правила. Такий наш way of life.

І для України it's way home, шлях до свого дому.

Зараз я тут, щоб захистити шлях додому нашого народу. Усіх українців, усіх українок. Різного віку та різних політичних переконань. Різного соціального статусу, різного погляду на релігію. Різної особистої історії, але однієї з вами усіма європейської історії.

Ukrainian European way of life намагаються знищити тотальною війною. Але для чого?

Щоб після українського європейського способу життя знищити європейський шлях як такий. Для кожного з усіх 27 елементів of the European way of life. Двадцяти семи країн Євросоюзу. Ми цього не дозволимо", –

президент України Володимир Зеленський

Зеленський в Європарламенті: Я тут, щоб захистити шлях українського народу додому - зображення

Також Зеленський наголосив, що Україна стане членом Євросоюзу і готується до цього попри війну.

"Вперше у своїй історії ЄС надає військову допомогу такого масштабу. І вперше в історії готує, я вірю, позитивну оцінку внутрішнім реформам в європейській країні, яка захищається у цій тотальній війні і одночасно, воюючи, модернізує свої інституції. Ми наближаємось до Євросоюзу. Україна буде членом ЄС", –

президент України Володимир Зеленський

До слова, перед виступом Зеленського зустріли гучними аплодисментами, після чого президент привітався гаслом "Слава Україні!" на що євродепутати відповіли "Героям Слава!". Виступ українського лідера також закінчився гучними оплесками та гімном України.

Як повідомляв "Погляд" раніше, 8 лютого Зеленський вдруге виїхав за межі України після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Сьогодні він прибув з офіційним візитом до Лондона, де зустрівся з прем'єр-міністром Британії Ріші Сунаком, а також з міністром оборони Беном Воллесом. Окрім того, глава держави відвідав українських військовослужбовців, що нині проходять навчання у Британії.

Під час виступу у Британському парламенті президент України Володимир Зеленський закликав Сполучене Королівство передати ЗСУ літаки.

Згодом стало відомо, що Великобританія розглядає можливість надання Україні винищувачів.

Також до того як вирушити до Брюселю, Зеленський відвідав Париж, де зустрівся з Макроном та Шольцом.


Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Також читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.