Новини
Новини світу
За кордоном

Зеленський закликав Британський парламент до передачі літаків (ВІДЕО)

«У нас є свобода, дайте нам крила, щоб захистити її».

Президент України Володимир Зеленський під час виступу у Британському парламенті закликав Сполучене Королівство передати ЗСУ літаки.

Він заявив, що пишається українськими Повітряними силами, та додав, що Україні потрібні літаки, щоб виграти війну з росією.

"У Великій Британії король - пілот ВПС, а в Україні сьогодні кожен пілот ВПС - король. Ми маємо свободу, дайте нам крила, щоб захистити її".

Зеленський підкреслив, що стоїть перед британцями "від імені хоробрих - від імені наших героїв війни, які зараз сидять в окопах під вогнем ворожої артилерії, від імені наших Повітряних сил і кожного захисника неба, який захищає Україну від ворожої авіації і ракет, від імені наших танкістів, які борються за відновлення наших українських кордонів, від імені наших призовників, які зараз проходять підготовку, в тому числі і тут, в Британії.

"Спасибі, Британіє".

Окремо український глава також згадав Бориса Джонсона, додавши, що той проявив "твердість і характер" на початку вторгнення РФ і зробив "все можливе і неможливе". 

«Борисе, ти об'єднав інших в той момент, коли це здавалось абсолютно неможливим».

За словами Зеленського, перемога України змінить світ і стримає майбутніх агресорів, і тому Україна з нетерпінням чекає цього дня.

"Ми платимо своїми життями... життями наших героїв, які щодня ризикують життям і смертю".

Закликаючи світову спільноту передати Україні бойові літаки, також подарував Великій Британії за шолом українського пілота.

"Я маю пояснити - це шолом справжнього пілота, він один з наших найбільш успішних асів і один з наших королів. І на ньому (йдеться про шолом): "Ми маємо свободу - дайте нам, будь ласка, крила, щоб її захистити... Нам потрібні бойові літаки, бо літаки - це крила для свободи".

Завершуючи свою промову під бурхливі оплески, він сказав:

"Боже, благослови Британію і хай живе король. Слава Україні".

Як повідомляв "Погляд" раніше, 8 лютого Зеленський вдруге виїхав за межі України після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Сьогодні він прибув з офіційним візитом до Лондона, де зустрівся з прем'єр-міністром Британії Ріші Сунаком, а також з міністром оборони Беном Воллесом. Окрім того, глава держави відвідав українських військовослужбовців, що нині проходять навчання у Британії.


Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Також читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.