Новини
Суспільство
Україна-суспільство
Автоновини

Відсьогодні забороняється "акустичне насильство" в пасажирському транспорті

Тепер у маршрутках – без шансону чи будь-яка інша музика держави-агресора.

Відсьогодні забороняється

7 жовтня набирає чинності Закон України щодо підтримки національного музичного продукту та обмеження публічного використання музичного продукту держави-агресора (2310-ІХ). Про це інформують у Комітеті гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради, повідомляє "Погляд" на своїй Facebook-сторінці.

Зокрема, відсьогодні забороняється "акустичне насильство" у пасажирському транспорті. Таким чином, водіям рейсових пасажирських автобусів та маршруток заборонено "відтворювати в салоні автобуса музику, звуки фільмів чи інші звукові сигнали, крім інформації про поїздку".

"Звичка багатьох водіїв автобусів та маршруток вмикати нав’язливу музику під час пасажирських рейсів не раз ставала причиною конфліктів з пасажирами. До речі, цим же законом з 7 жовтня також заборонено публічне відтворення фонограм, відеограм чи кліпів російських співаків", –

Комітет гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради

Зазначається, що заборона стосується як міського транспорту, так і приміських, міжміських, міжнародних маршрутів. При цьому звук музики чи фільмів можна транслювати на індивідуальні навушники пасажирів.

Варто зауважити, що заборона на шум стосується не лише водіїв, але й самих пасажирів: водій має право висадити порушників тиші.

Натомість під час нерегулярних перевезень, а також у таксі, транслювати музику в салоні можна за згодою всіх пасажирів.

Відсьогодні забороняється
Інфографіка: "Простір свободи" - рух добровольців

Нагадаємо, після деокупації на Київщині вже відновили роботу 85% автобусних маршрутів.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.