Новини
Україна
За кордоном
Економіка

Українську пшеницю відправили до Афганістану

22.09.2022
Це четверте зафрахтоване ООН судно.

Українську пшеницю відправили до Афганістану - зображення

Сьогодні, 22 вересня, четверте зафрахтоване ООН судно з українською пшеницею відправилось до Афганістану. Про це повідомили в міністерстві інфраструктури України.

"Сьогодні балкер BC VANESSA, зафрахтований Всесвітньою продовольчою програмою (ВПП) ООН, залишив Одеський порт з 30 тис. тонн пшениці на борту", –

міністерство інфраструктури України

Балкер має прибути до порту в Пакистані, де пшениця буде розвантажена і доставлена мешканцям Афганістану. Як зазначається, наразі населення цієї країни потерпає від продовольчої кризи.

До слова, зі старту реалізації "зернової ініціативи" з українських портів вирушили 192 судна. Загалом експортовано до країн Азії, Європи та Африки 4,38 млн тонн агропродукції.

Як повідомляв "Погляд", 1 серпня в рамках реалізації домовленостей з Одеського порту відправилося перше судно – RAZONI під прапором Сьєрра-Леоне. Судно перевозить 26 тис. тонн української кукурудзи в ліванський порт Триполі. Згодом в мінагрополітики згодом роз'яснили, як надалі експортуватиметься українське зерно. Зокрема, рух вантажних кораблів має бути тільки в світлу пору доби, а для безпеки їх має супроводжувати протимінний плавальний засіб. При цьому обмежень за кількістю суден, які можуть курсувати, немає.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.