#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Гостомель
Війна з Росією

У Гостомелі через війну постраждало більше 4,5 тис. будівель

04.08.2022
Зруйновано в місті 546 будинків.

У Гостомелі через війну постраждало більше 4,5 тис. будівель - зображення
Фото: проєкт Rebuildua

Збитки Гостомеля внаслідок російського вторгнення становлять понад 9,5 млрд грн. Такі цифри оприлюднив проєкт Rebuildua, який має на меті проаналізувати та візуалізувати зруйновану інфраструктуру України.

Зокрема, за підрахунками фахівців, через війну у місті було пошкоджено 4553 будівель, з них 546 споруд було повністю зруйновано. Натомість оцінка сукупних збитків становить 9,5 млрд грн.

"Тисячі пошкоджених будівель, 400 зниклих безвісти людей, ще більше – вбитих місцевих мешканців, знищений український літак "Мрія" – ось шо лишили за собою "визволителі" у Готсомелі", –

проєкт Rebuildua

У Гостомелі було зруйновано чи пошкоджено:

·        4032 житлових та присадибних забудов;

·        181 об’єктів соціальної інфраструктури;

·        318 об’єктів промислової забудови та будівництва;

·        11 об’єктів адміністративної інфраструктури;

·        11 об’єктів іншої інфраструктури.

У Гостомелі через війну постраждало більше 4,5 тис. будівель - зображення
Фото: проєкт Rebuildua

"Гостомель став однією з ключових цілей російських окупантів на шляху до Києва: його обстрілювали та бомбили з повітря, а в місцевому аеропорту Антонова намагався висадитись ворожий десант. За аеропорт і саме селище точилися важкі бої, а звільнити населений пункт вдалося тільки 2 квітня", –

проєкт Rebuildua

До слова, за даними ЗМІ, збитки аеропорту "Антонов" у Гостомелі оцінюють у $1 млрд, мова, зокрема, йде про літак "Мрію".

Як повідомляв "Погляд" раніше, в КОВА заявили, що вже опрацьовується план відбудови літака "Мрія".

Нагадаємо, на початку червня архітектори показали, як може виглядати пасажирський термінал "Мрія" в Гостомелі. А в травні командир одного із трьох екіпажів літака АН-225 заявив, що відновити "Мрію" неможливо, але є шанс створити нову.

Також нещодавно стало відомо, що найбільші українські літаки Ан-124 "Руслан" отримали імена на честь міст-героїв, зокрема, Ірпінь, Буча, Гостомель.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.