Україна
Технології
Україна-суспільство
Київ

У Дії запустили нове опитування: цього разу щодо монументу "Батьківщина-Мати"

08.07.2022
Герб СРСР на щиті пропонують змінити.

У Дії запустили нове опитування: цього разу щодо монументу

У додатку Дія запустили нове опитування, в якому пропонують вирішити долю герба СРСР на щиті монумента "Батьківщина-Мати". Про це повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

"Монумент "Батьківщина-мати" вважається найвищою скульптурою в Європі. Але на його щиті досі герб срср. 

Після початку повномасштабної війни процес декомунізації активізувався. Тому Міністерство культури та інформаційної політики ініціювало опитування в застосунку Дія щодо подальшої долі щита з радянським символом.

Опитування триватиме два тижні. Продовжуємо будувати електронну демократію разом", –

міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров

За словами міністра культури Олександра Ткаченка, монумент неодноразово підсвічували кольорами українського прапору і навіть вдягали в маковий вінок, проте з 24 лютого процес позбавлення нашої країни від символів радянського минулого інтенсифікувався. Але до реалізацій будь-яких задумів, вирішили врахувати суспільну думку, дотримуючись норм закону.

У Дії українцям запропонували обрати один із трьох варіантів відповідей:

·        залишити все, як є;

·        зняти герб СРСР;

·        замінити на тризуб.

До слова, міністр культури також зауважив, що технічний процес звільнення "Батьківщини-Матері" від радянських пережитків є досить непростим у зв'язку з питанням безпеки.

Зазначимо, що "Батьківщина-мати" є найвищою монументальною скульптурою в Європі. Її висота від основи до кінчика меча становить 102 метри, а вага щита з гербом СРСР – 13 тонн.

Нагадаємо, також в липні в Дії запустили бета-тест пенсійного посвідчення та е-посвідки. Крім того нещодавно також стало відомо, що мінцифри запускає проєкт IT Generations для навчання українців ІТ-спеціальностей.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.