Суспільство
Технології
Україна-суспільство

У Дії запустили бета-тест пенсійного посвідчення та е-посвідки

Українці зможуть користуватися пенсійним просто у смартфоні, а іноземцям, які перебувають в Україні, не потрібно буде носити фізичну картку.

У Дії запустили бета-тест пенсійного посвідчення та е-посвідки - зображення

Невдовзі у застосунку Дія розпочнеться тестування пенсійного посвідчення та посвідки на тимчасове або постійне проживання. Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Взяти участь у бета-тесті зможуть усі оїочі, для цього потрібно мати пенсійне посвідчення, виданий із 2014 року, – пластиковий або у вигляді платіжної картки.

Натомість для участі в тестуванні посвідки треба мати документ у вигляді пластикової картки з безконтактним електронним носієм, виданий після 25 квітня 2018 року та банківський рахунок для авторизації в Дії через BankID і смартфон із NFC.

"Продовжуємо працювати над новими цифровими документами в застосунку. На черзі – пенсійне посвідчення та е-посвідка на постійне й тимчасове проживання.

Українці зможуть скористатися пенсійним просто у смартфоні, а іноземцям, які перебувають в Україні, не потрібно буде носити фізичну картку", –

міністр цифрової трансформації Михайло Федоров

До слова, обидва документи дуже затребувані в Україні. Наприклад, пенсійне посвідчення вважається другим паспортом для пенсіонерів. Ним користуються понад 12 млн українців.

Нагадаємо, нещодавно також стало відомо, що мінцифри запускає проєкт IT Generations для навчання українців ІТ-спеціальностей.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.