Новини
Київ

Столичний суд виправдав скандального догхантера


Мова йде про Олексія Святогора, якого звинувачували у вбивстві бездомних тварин.

Фото з відкритих джерел

У 2018 році Шевченківський районний суд Києва обрав Святогору запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб без права застави. Згідно із висновками експертизи, яка проводилась в межах кримінального провадження, публічні виступи та висловлювання 43-річного киянина було кваліфіковано як такі, що пропагують культ насильства та жорстокості до бездомних тварин, заклики до їх вбивства та підбурювання інших осіб до скоєння подібних дій.

Відмітимо, що підставою для затримання Олексія Святогора були його розповіді про те, що він труїть бездомних собак. Зоозахисники заявляли, нібито чоловік причетний до вбивства кількох тисяч собак.

Однак сьогодні, 18 січня 2021 року, Шевченківський районний суд Києва виправдав Святогора, оскільки суддя не побачила у його діях складу кримінального злочину. Про це повідомляє Судова влада України.

?t=9

«Достатньо допустимих та належних доказів наявності у діяннях Святогора складу даних кримінальних правопорушень стороною обвинувачення, наданих судом, не встановлено», - наголосила суддя.

Суд постановив виправдати Олексія Святогора «у звʼязку із недоведеністю, що в діях обвинуваченого є склад кримінальних правопорушень».

У рішенні суд зазначив, що репліки Олексія Святогора, які пропагують культ насильства і жорстокості щодо безпритульних тварин, є «усними творами». А за це у статтях, за якими його звинувачують, кримінальна відповідальність не передбачена.

Нещодавно «Погляд» повідомляв про нове дослідження, яке свідчить, що більше половини українців - проти хутрових ферм.

Також ми розповідали, кого врятували зоозахисники на Київщині.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.