Новини світу
За кордоном
Економіка

Перше судно з українським зерном вже прямує до порту в Лівані

Судно RAZONI пройшло перевірку.

Перше судно з українським зерном вже прямує до порту в Лівані - зображення

Судно RAZONI пройшло інспекцію Спільного координаційного центру та готово направлятися до пункту призначення. Про це повідомили в Мінінфраструктурі в середу, 3 серпня.

"Це перше судно, яке йде узгодженим з ООН та Туреччиною "зерновим коридором". Завдяки ЗСУ та портовим службам RAZONI безпечно подолало шлях до Босфору, де пройшло перевірку представникам СКЦ. На прикладі RAZONI остаточно узгоджуються і відпрацьовуються всі необхідні заходи контролю та координації між Україною та партнерами-підписантами – ООН та Туреччиною", –

міністр інфраструктури України Александр Кубраков

У відомстві також наголосили, що перевірки в українських портах чи територіальних водах здійснює виключно Україна.

Нагадаємо, балкер RAZONI позавчора вийшов з Одеського порту з вантажем української кукурудзи та прямує до порту Триполі в Лівані. Його зупинка у територіальних водах Туреччини пов’язана з черговим етапом реалізації "зернової ініціативи", що була підписана в Стамбулі, а саме огляду судна на предмет забороненого вантажу.

До слова, також паралельно відбувається прийом заявок на вхід нових суден до українських портів для завантаження агропродукцією. Наразі завантаженими є 17 суден, які очікують дозволу на вихід.

Як повідомлялося раніше, в мінагрополітики роз'яснили, як надалі експортуватиметься українське зерно.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.