Новини
Україна
Новини Київської області
Економіка

НБУ ввів в обіг пам`ятну медаль, присвячену містам-героям Київщини

Медаль "Київщина. Міста-героїв: Буча, Гостомель, Ірпінь" вийшла тиражем у 100 тис. штук.

НБУ ввів в обіг пам`ятну медаль, присвячену містам-героям Київщини - зображення
НБУ ввів в обіг пам`ятну медаль, присвячену містам-героям Київщини - 1 - зображення

Нацбанк увів в обіг пам`ятну медаль, присвячену містам-героям Київщини та стійкості, витримці та героїзму мешканців Бучі, Гостомеля та Ірпеня. Про це повідомляє пресслужба НБУ.

На аверсі медалі розміщено: угорі малий Державний Герб України, праворуч від якого написи 2022/Україна. У центрі на дзеркальному тлі – стилізовану композицію, сформовану з мап міст Київщини – Гостомеля, Бучі, Ірпеня, які в поєднанні нагадують форму серця. Угорі праворуч від композиції – ворожий десантник з простріленим парашутом. Угорі композиції – легендарний літак “Мрія”. У центрі – дзеркальна сльоза. Унизу ліворуч – стилізована квітка як символ відродження життя. Ліворуч від центральної композиції – стилізовані вікна будинків, праворуч – кулі, що летять, унизу напис: Київщина/міста героїв та логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

Композицію аверсу доповнюють зображення, що символізують рани як свідчення фізичних і моральних страждань, завданих українцям окупантами.

На реверсі медалі на дзеркальному тлі зображено дівчинку на гойдалці, у якої під час “польоту” розривається стрічка для волосся, що символізує перерване життя.

Пам`ятна медаль "Київщина. Міста-героїв: Буча, Гостомель, Ірпінь" вийшла тиражем у 100 тис. штук.

Нагадаємо, наприкінці листопада НБУ презентував пам’ятну медаль "Місто героїв – Маріуполь". Натомість перша в серії медаль була присвячена звільненому Херсону, друга – нескореному Харкову.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.