Новини
Україна

НБУ презентував пам’ятну медаль "Місто героїв – Маріуполь"

Вона стала третьою в серії медалей, присвячених містам героїв. Наступна – "Київщина. Міста героїв: Буча, Гостомель, Ірпінь".

НБУ презентував пам’ятну медаль

Національний банк України випустив пам’ятну медаль "Місто героїв – Маріуполь". Це третя медаль із серії, що присвячена українським містам та героїчним захисникам.

Дизайн для медалі створила київська художниця Марина Куц. За її задумом, реверс медалі містить образ відданого Україні воїна, навколо якого – стилізовані уламки, зброя, перехрестя прицілу.

На аверсі медалі зображено композицію, що символізує місто-герой: фасад драматичного театру під прицілом та стилізовані конструкції Азовсталі, на які летять бомби.

У написанні слова "Маріуполь" літеру "і" заміняє свічка як символ пам’яті за загиблими, а літера "о" імітує карту міста, створену з двох профілів – дитячого та дорослого, як символ.

Пам’ятну медаль "Місто героїв – Маріуполь" виготовлено тиражем до 100 000 штук.

НБУ презентував пам’ятну медаль

Нагадаємо, в цьому році також заплановано випуск  пам’ятної медалі "Київщина. Міста героїв: Буча, Гостомель, Ірпінь". Перша медаль була присвячена звільненому Херсону, друга – нескореному Харкову.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.