Новини
За кордоном
Політика

Кремль та Білий дім провели телефонну розмову (ВІДЕО)

31.12.2021
Це вже другі перемовини керівників двох держав за останній місяць.

30 грудня відбулася телефонна розмова президента США Джо Байдена із російським президентом Володимиром Путіним.

Ініціатором цієї розмови була Москва. Бесіда президентів щодо дипломатичного вирішення загострення ситуації поблизу українських кордонів тривала 50 хвилин.

Президент Сполучених Штатів закликав до деескалації конфлікту між Москвою та Києвом і пообіцяв, що США та їхні союзники "рішуче дадуть відповідь" у разі подальшого вторгнення російських військ на територію України.

Про це повідомляє пресслужба Білого дому.

"Президент Джо Байден також висловив підтримку дипломатії, яка розпочнеться на початку наступного року з двостороннього діалогу щодо стратегічної стабільності, в НАТО через Раду НАТО-Росія та в Організації з безпеки і співробітництва в Європі. Президент Байден наголосив, що істотний прогрес у цих діалогах може відбутися лише в умовах деескалації, а не ескалації", – повідомляють у пресслужбі.

В Кремлі ж розповіли, що в ході перемовин Джо Байден запевнив, що США не мають наміру розміщувати в Україні ударні наступальні озброєння. Володимир Путін сказав, що Росія поводитиметься так, як поводилися б США у питаннях забезпечення своєї безпеки, а також  повідомив, що у разі запровадження санкцій може відбутися розрив відносин між країнами.

Нагадаємо, перемовини між США та Росією щодо гарантій безпеки та ситуації навколо України заплановані на 10 січня.

Раніше повідомлялося, що Євросоюз хоче взяти участь у цих переговорах. На їхню думку, обговорення питання щодо європейської безпеки мають відбуватися у координації з ними та за їхньої участі.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.