Новини
Новини світу

Єврокомісія оприлюднила звіт про відповідність України законодавству ЄС

Найвище оцінили законодавство України у сфері енергетичної політики, зовнішньої політики, а також політики безпеки та оборони.

Єврокомісія оприлюднила звіт про відповідність України законодавству ЄС - зображення

Сьогодні, 3 лютого, Єврокомісія оприлюднила звіти, які оцінюють здатність України, Молдови та Грузії взяти на себе зобов'язання щоб вступити в Європейський Союз. Про це повідомила пресслужба Єврокомісії.

"У звітах міститься детальний аналіз того, на якому рівні знаходяться країни щодо їх узгодження з ЄС, сукупністю спільних прав і обов’язків ЄС. Звіти доповнюють висновки щодо заявок трьох країн на членство в ЄС, прийняті Європейською комісією в червні 2022 року. Європейська рада надала європейську перспективу трьом країнам і статус кандидатів для України та Молдови відповідно до висновків, які визначають кількість пріоритетів, які необхідно вирішити в цьому контексті", –

пресслужба Єврокомісії

Також зазначається, що всіх трьох претендентів оцінювали на основі однакових критеріїв та їхніх власних переваг.

Яким був звіт по Україні?

Згідно з оцінкою Єврокомісії, українське законодавство перебуває на початковому рівні відповідності стандартам ЄС у питаннях фінансового контролю, вільного переміщення працівників, інтелектуальної власності, соціальної політики, захисту довкілля та клімату, а також законодавство у сфері сільського господарства та лову риби перебуває на початковому рівні відповідності стандартам Євросоюзу.

Кращу оцінку отримало українське законодавство у сфері правосуддя, свободи та безпеки, а також держзакупівель, статистики, руху капіталу, корпоративного права, конкуренції, захисту прав споживачів і здоров'я, у сфері оподаткування.

Натомість нормативно-правову база у сфері вільного переміщення товарів, цифрової трансформації та медіа, економічної та монетарної політики, науки й досліджень отримали середні рівень оцінки.

А от у сфері надання цифрових послуг населенню та бізнесу українське законодавство, згідно з висновком Єврокомісії, перебуває на прогресивному рівні.

Найвище оцінили законодавство України у сфері енергетичної політики, зовнішньої політики, а також політики безпеки та оборони. Окрім того, високу оцінку отримала готовність України ввійти до Митного союзу ЄС.

Саміт Україна – ЄС

Тим часом у Києві 3 лютого відбувається саміт Україна – ЄС і, за словами президента Зеленського, це "вагомий символ того, що ми здолаємо будь-які перешкоди для зміцнення нашого партнерства та інтеграції".

"Наша мета абсолютно чітка: початок переговорів про членство України в Європейському Союзі. Ми не втратимо жодного дня в роботі задля зближення України та ЄС", –

президент України Володимир Зеленський

Нагадаємо, 2 лютого Європарламент ухвалив резолюцію, яка передбачає більше зброї, відновлення України та жорсткіші санкції проти рф. Також Європарламент закликав ЄС готувати початок переговорів про вступ України.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.