Новини
Новини світу

Європарламент ухвалив резолюцію: більше зброї, відновлення України та жорсткіші санкції проти рф

Євродепутати закликають ввести санкції проти "Лукойлу" та "Росатома" і відмовитися від імпорту урану з росії.

Європарламент ухвалив резолюцію: більше зброї, відновлення України та жорсткіші санкції проти рф - зображення

Напередодні саміту ЄС, що відбудеться 3 лютого в Україні, Європарламент ухвалив резолюцію, в якій окреслює політичні завдання щодо цієї зустрічі, а також підтверджують свою підтримку щодо членства України в ЄС.

За цей документ проголосували 489 депутатів, проти – 36, утрималися – 49, повідомляє пресслужба парламенту.

"У четвер парламент прийняв резолюцію, в якій детально виклав свої очікування від майбутнього саміту політичних лідерів ЄС і України в Києві 3 лютого. Говорячи про перспективу членства України в ЄС, текст вимагає від ЄС "працювати над початком переговорів про вступ і підтримати дорожню карту, яка окреслює наступні кроки, щоб забезпечити приєднання України до єдиного ринку ЄС". Повторно підтверджуючи свою прихильність майбутньому членству України в ЄС після офіційної заявки країни 28 лютого 2022 року, євродепутати наголошують, що приєднання є процесом, заснованим на заслугах, який передбачає дотримання відповідних процедур, а також виконання пов’язаних з ЄС реформ і критеріїв вступу", ‒

пресслужба Європейського парламенту

Також парламент закликає країни-члени ЄС збільшити та прискорити військову допомогу Києву, зокрема надання зброї, а також істотну політичну, економічну, інфраструктурну, фінансову та гуманітарну підтримку. Він також закликає лідерів на майбутньому саміті Україна-ЄС визначити пріоритетним комплексний пакет заходів з відновлення для України. Зокрема, цей пакет має бути зосереджений на допомозі, реконструкції та відновленні в коротко-, середньо- та довгостроковій перспективі.

Крім того евродепутати наголосили на "важливості того, щоб країни ЄС продовжували демонструвати єдність перед обличчям агресії росії". Членів ЄС закликали прийняти десятий пакет санкцій проти москви якнайшвидше та постійно та активно пропонувати нові сектори та осіб для цілей.

"Парламент також закликає накласти санкції на такі компанії, як "Лукойл" і "Росатом", які все ще присутні на ринку ЄС. Посадові особи, причетні до широкого спектру протиправних дій, включаючи примусові депортації та проведення фальшивих референдумів на окупованій українській території, також мають бути піддані санкціям", ‒

пресслужба Європейського парламенту

Також в резолюції йдеться про негайне та повне ембарго на імпорт ЄС викопного палива та урану з Росії, а також до повної відмови від газопроводів Nord Stream 1 і 2 у Балтійському морі.

Нагадаємо, також у січні Європарламент проголосував за незобов’язуючу резолюцію, яка закликає до створення спеціального міжнародного трибуналу для переслідування злочину агресії росії проти України.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.