Новини
Україна
Новини світу

Європарламент закликав ЄС готувати початок переговорів про вступ України (ВІДЕО)

Напередодні саміту Україна — ЄС депутати Європарламенту схвалили резолюцію, у якій укотре підтримали членство України в ЄС. Але наголосили: процес вступу має ґрунтуватися на заслугах.

Європарламент ухвалив резолюцію, в якій закликає ЄС працювати над початком переговорів про членство України у блоці. Про це йдеться у пресрелізі Європейської Правди.

489 депутатів проголосували "за", 36 "проти", 49 "утрималися".

У документі Європарламент детально виклав свої очікування від майбутнього саміту між політичними лідерами України та ЄС, що відбудеться 3 лютого в Києві.

Що стосується перспективи членства України в ЄС, то в тексті резолюції міститься вимога до ЄС "працювати над початком переговорів про вступ і підтримати дорожню карту, що окреслює наступні кроки, які дозволять Україні приєднатися до єдиного ринку ЄС". Підтверджуючи свою прихильність майбутньому членству України в ЄС після офіційного подання заявки 28 лютого 2022 року, депутати Європарламенту наголошують, що вступ є процесом, який ґрунтується на заслугах і передбачає дотримання відповідних процедур, а також виконання реформ і критеріїв вступу.

Євродепутати також закликають українську владу якнайшвидше запровадити суттєві реформи, щоб ефективно відповідати критеріям членства в ЄС.

"ЄП закликає країни-члени ЄС збільшити та прискорити військову допомогу Києву, зокрема надання зброї, а також істотну політичну, економічну, інфраструктурну, фінансову та гуманітарну підтримку".

Також депутати Європарламенту закликають країни-члени якнайшвидше прийняти десятий пакет санкцій проти рф та постійно й активно пропонувати нові сектори та осіб для запровадження санкцій.

"Європарламент також закликає накласти санкції на такі компанії, як "Лукойл" і "Росатом", які все ще присутні на ринку ЄС. Посадові особи, причетні до широкого спектру протиправних дій, включаючи примусові депортації та проведення фальшивих референдумів на окупованій українській території, також мають бути піддані санкціям".

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн вважає, що Україна стане членом Європейського союзу. Про це вона заявила у четвер під час спільного засідання Єврокомісії та уряду України у Києві.

Нагадаємо, 2 лютого до Києва прибула президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн на чолі команди з 15 єврокомісарів.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.