Новини
Світ-суспільство
За кордоном

Гроссі сьогодні представить звіт про місію МАГАТЕ на ЗАЕС

Також він має поінформувати про місію Раду Безпеки ООН.

Гроссі сьогодні представить звіт про місію МАГАТЕ на ЗАЕС - зображення

Сьогодні, 6 вересня, Рафаель Гроссі має опублікувати звіт про місію МАГАТЕ на ЗАЕС. Про це йдеться на сайті Міжнародного агентства.

"Генеральний директор Гроссі у вівторок опублікує звіт про ситуацію з ядерною безпекою, захищеністю та гарантіями в Україні – включно з висновками місії на ЗАЕС", –

Міжнародне агентство з атомної енергії

Також пізніше цього ж дня, він має поінформувати Раду Безпеки ООН щодо місії на станцію.

Повідомляється, що експерти МАГАТЕ на місцях оцінювали фізичні пошкодження на ЗАЕС, визначали працездатність основної та резервної систем ядерної безпеки та захисту, а також оцінювали умови праці персоналу, а також поточну спроможність станції реагувати на надзвичайні ситуації.

Також у повідомлені йдеться про те, що протягом останнього місяця на ЗАЕС або поблизу неї відбувалися численні випадки обстрілів, що завдало шкоди об’єкту та викликало широке занепокоєння щодо ризику серйозної ядерної аварії, яка потенційно загрожує здоров’ю людей і навколишньому середовищу.

Як повідомлялося раніше, в серпні окупанти знову обстріляли Запорізьку АЕС. Також росіяни погрожували підірвати заміновану Запорізьку АЕС. За словами Зеленського, росія перетворила атомну станцію на поле бою. Натомість країни G7 вимагають від рф негайно повернути контроль над ЗАЕС Україні.

Нагадаємо, місія МАГАТЕ вирушала до Запорізької атомної електростанції стало відомо 29 червня. Натомість 30 серпня повідомлялося, що місія Міжнародного агентства з атомної енергії для того аби відвідати окуповану росіянами Запорізьку АЕС прибула в Україну.

А на початку вересня гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив, що відтепер представники міжнародного агентства постійно перебуватимуть на Запорізькій АЕС. Зокрема, 5 вересня стало відомо, що на Запорізькій АЕС залишилися два представники МАГАТЕ.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.