Новини світу
Україна-суспільство
За кордоном

Країни G7 вимагають від рф негайно повернути контроль над ЗАЕС Україні

У G7 також вітають зусилля МАГАТЕ щодо "зміцнення ядерної безпеки в Україні".

Країни G7 вимагають від рф негайно повернути контроль над ЗАЕС Україні - зображення

Глави МЗС G7 опублікували заяву з приводу ситуації на Запорізькій атомній електростанції. Документ оприлюднили в середу, 10 серпня на сайті МЗС Німеччини.

"Ми вимагаємо, щоб росія негайно повернула законному суверенному власнику, Україні, повний контроль над Запорізькою атомною електростанцією, а також над усіма ядерними об'єктами в межах міжнародно визнаних кордонів України для забезпечення їх безпечної та надійної експлуатації", –

заява глав МЗС G7

Також у заяві наголошують на важливості сприяти місії експертів МАГАТЕ на Запорізькій АЕС для вирішення проблем з ядерною безпекою та гарантій при дотриманні повного суверенітету України. Крім того йдеться про те, що українські працівники ЗАЕС повинні мати можливість виконувати свої обов'язки без погроз і тиску.

"Саме постійний контроль росії над станцією ставить під загрозу регіон. Ми як і раніше глибоко стурбовані серйозною загрозою, яку захоплення українських ядерних об’єктів та інші дії російських збройних сил створюють для безпеки цих об’єктів, значно підвищуючи ризик ядерної аварії чи інциденту та створюючи загрозу для населення України, сусідніх держав і міжнародної спільноти", –

заява глав МЗС G7

Нагадаємо, 6 серпня окупанти вкотре обстріляли ракетами майданчик Запорізької атомної станції та місто Енергодар. Після росіяни також погрожували підірвати заміновану Запорізьку АЕС.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.