Україна
Культура
Дати
Україна-суспільство

Цьогоріч Україна вперше відзначає День Державності

28.07.2022
У мирні часи цей день буде вихідним.

Цьогоріч Україна вперше відзначає День Державності - зображення

Сьогодні, 28 липня, Україна вперше відзначає День української державності. Не з проста це свято прив’язане й до Дня хрещення Русі-України, яке відзначалося у цей день протягом багатьох років.

Запровадити нове державне свято, яке відзначатиметься у день хрещення Київської Русі-України 28 липня, запропонував торік президент Володимир Зеленський під час урочистостей з нагоди Дня Незалежності України. 25 серпня він вніс законопроєкт, за яким це свято мало стати вихідним днем. "За" законопроєкт наприкінці травня цього року проголосували 257 народних депутатів, а отже на початку червня закон вже набрав чинності.

Як йдеться у пояснювальній записці, нове свято сприятиме утвердженню наступності більш ніж тисячолітньої історії Української держави.

Згідно з документом, Україна бере початок з часів Київської Русі, Галицько-Волинського князівства, Литовсько-Руської держави, Гетьманщини, УНР, ЗУНР, Карпатської України до сучасної України.

День української державності має протистояти фейковому образу, який просуває рф. Оскільки в системі дезінформації москви українці нібито не є окремим народом, а складовою частиною "триєдиного російського народу".

Ця пам'ятна дата покликана звернути увагу суспільства на традиції українського державотворення, які мають понад тисячолітню історію. Адже в умовах інформаційної війни, коли агресор маніпулює історією, пам’ять про сторінки минулого є надзвичайно важливою.

Нагадаємо, в День донора в МОЗ розповіли, як почати рятувати життя.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.