Україна-суспільство
Російсько-Українська війна

Через війну в Україні загинуло понад 5200 цивільних, – ООН

У більшості випадків причиною смертей було застосуванням вибухової зброї з великою зоною ураження.

Через війну в Україні загинуло понад 5200 цивільних, – ООН - зображення

За п'ять місяців війни, розв'язаної РФ, в Україні загинуло 5237 цивільних осіб, ще 7035 – отримали поранення. Про це повідомило Управління Верховного комісара ООН з прав людини, опублікувавши дані з 24 лютого до півночі 24 липня. Зокрема в липні загинуло 285 цивільних, а 880 – було поранено.

Зазначається, що серед загиблих 2019 чоловіків, 1379 жінок, 143 дівчинки та 164 хлопчики. Ще 41 дитини та 1491 дорослого стать наразі не вдалося з’ясувати.

"Більшість зафіксованих втрат серед цивільних осіб була викликана застосуванням вибухової зброї з великою зоною ураження, включаючи обстріли з важкої артилерії та реактивних систем залпового вогню, а також ракетні та авіаудари", –

Управління Верховного комісара ООН з прав людини

Також в УВКПЛ зазначають, що найімовірніше реальні цифри "значно вищі", оскільки отримання інформації з деяких місць, де тривають інтенсивні бойові дії, відбувається із затримкою. Це стосується, зокрема, Маріуполя (Донецька область), Ізюма (Харківська область), Лисичанська, Попасної та Сєвєродонецька (Луганська область).

Нагадаємо, через повномасштабну війну рф в Україні загинуло 4253 цивільних, зокрема, за даними Генофісу прокуратури, від початку війни російські окупанти вбили в Україні щонайменше 358 дитини. Також відомо, що росія незаконно вивезла з України вже понад 238 тис. дітей.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.