Новини
Україна
Україна-суспільство
Російсько-Українська війна

Війна в Україні забрала життя 4253 цивільних

Більшість випадків поранень та загибелі мирних жителів спричинило застосування засобів із великою площею ураження.

Війна в Україні забрала життя 4253 цивільних - зображення
Фото: pixabay

Втрати серед цивільних осіб з 24 лютого, коли Росія розпочала війну проти України, до 24:00 6 червня склали 9394 цивільних. Зокрема, війна забрала життя мінімум 4253 цивільних, ще 5141 поранено, повідомили в управлінні Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ ООН).

Також, за даними ООН, загинуло 272 дитини, поранено – 433. Про те й ці цифри найімовірніше не є остаточними.

"УВКПЛ вважає, що фактичні цифри значно вищі, оскільки одержання інформації з деяких місць, де відбувалися інтенсивні бойові дії, затримується, а багато повідомлень усе ще чекають на підтвердження. Це стосується, наприклад, Маріуполя (Донецька область), Ізюма (Харківська область) та Попасної (Луганська область), де є повідомлення про численні жертви серед мирного населення", –

УВКПЛ ООН

Також зазначається, що більшість випадків поранень та загибелі мирних жителів спричинило застосування засобів із великою площею ураження, зокрема обстрілів із важкої артилерії та реактивних систем залпового вогню, ракетних та авіаційних ударів.

Нагадаємо, також відомо, що росія незаконно вивезла з України вже понад 238 тис. дітей.

24 лютого росія розв’язала повномасштабну війну проти України. За цей час українські захисники звільнили кілька областей та зняли загрозу захоплення столиці. Про основні події в перший день війни читайте в матеріалі "Погляду".

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.