Новини
Україна-суспільство
Російсько-Українська війна

росія незаконно вивезла з України вже понад 238 тис. дітей

Країна-агресор продовжує вивозити українських громадян до росії та на тимчасово окуповану територію України.

росія незаконно вивезла з України вже понад 238 тис. дітей - зображення
Фото: pixabay

Станом на 26 травня росія незаконно вивезла з України майже 240 тис. дітей, при тому, що здійснювати примусове переселення або депортацію громадян під час війни заборонено міжнародним законодавством. Про це повідомляє Офіс омбудсмена України.

"Країна-агресор продовжує вивозити українських громадян до росії та на тимчасово окуповану територію України. Сьогодні відомо, що кордон із рф перетнули вже 238 329 дітей. Відповідно до статті 49 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, здійснювати примусове (індивідуальне чи масове) переселення або депортацію забороняється. Натомість росія вдається до протиправних дій, нехтує правилами ведення війни", –

Офіс омбудсмена України

Яким має бути алгоритм дій у разі, якщо дитину примусово перемістили на тимчасово окуповану територію України або примусово депортували в рф чи в іншу країну – дивіться в інфографіці, що підготувало Національне інформаційне бюро.

росія незаконно вивезла з України вже понад 238 тис. дітей - зображення

Нагадаємо, від початку війни російські окупанти вбили в Україні 240 дітей.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.