Новини
Всесвіт

18 січня астероїд діаметром понад кілометр наблизиться до Землі

Його класифікували як потенційно небезпечний.

18 січня астероїд діаметром понад кілометр наблизиться до Землі - зображення
Фото: pixabay

Наступного тижня до Землі наблизиться Астероїд 7482 (1994 PC1). Небесне тіло опиниться на відстані менше ніж два мільйони кілометрів від нашої планети, що є еквівалентом п’яти відстаней до Місяця. Пролетить він повз Землю на швидкості майже 20 км/с, повідомляє Space.com з посиланням на NASA.

Цей астероїд, відкритий у 1994 астрономом Робертом Макнотом, в діаметрі перевищує один кілометр. NASA класифікувало його як потенційно небезпечний. Варто зауважити, що серед усіх астероїдів, які цього року наблизяться до нашої планети, 7482 (1994 PC1) буде найбільшим.

Астероїди вважають залишками протопланетного диска, що залишилися після формування Сонячної системи. Загальна їх кількість складає більше 575 тис., а їх загальну масу оцінюють у 4,2 × 1021 кг, що становить менше 1% маси Землі. Орбіти більшості відомих астероїдів розташовані між орбітами Марса й Юпітера (так званий головний пояс астероїдів).

Нагадаємо, сьогодні український супутник вийшов на зв'язок, усі його бортові системи працюють у штатному режимі. До слова, запуск українського супутника "Січ-2-30" на ракеті американської компанії SpaceX коштуватиме понад 1 мільйон доларів.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.