Україна
Всесвіт

Сигнал стійкий: український супутник вийшов на зв'язок (ВІДЕО)

Наразі з апаратом встановлено стійкий зв'язок, усі його бортові системи працюють у штатному режимі.

Національний центр управління та випробувань космічних засобів України вдало провів перший сеанс зв'язку із супутником "Січ-2-30".

Про це повідомив у Facebook Президент України Володимир Зеленський.

"З приємністю повідомляю, що Національний центр управління та випробувань космічних засобів поблизу м. Дунаївці на Хмельниччині успішно провів перший сеанс зв’язку з нашим супутником «Січ-2-30», який сьогодні був виведений на космічну орбіту", - зазначає Володимир Зеленський.

Дані, отримані завдяки «Січ-2-30», допомагатимуть у роботі українським аграріям, картографам, а також у сферах лісового та водного господарства, безпеки й оборони, моніторингу надзвичайних ситуацій і стихійних лих.

"Крім того, супутник буде інтегрований у загальноєвропейську програму спостереження за Землею Copernicus", - додав глава держави.

На думку Володимира Зеленського, вдала реалізація таких космічних проєктів "і надалі забезпечуватиме Україні гідне місце серед провідних космічних держав світу, а вітчизняна аерокосмічна галузь буде візитівкою нашої країни".

Нагадаємо, запуск українського супутника "Січ-2-30" на ракеті американської компанії SpaceX коштуватиме понад 1 мільйон доларів. Його метою є отримання цифрових фото Землі у видимому та ближньому інфрачервоному діапазоні. До того ж він буде здійснювати моніторинг іоносфери. Термін його експлуатації 3 роки.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.