#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Київщина
Культура

Зупинити «Кобзаря»: СБУ попередила вивезення за кордон унікального видання Шевченка

23.12.2020 0 Кочкина Марина 0

За попередніми даними слідства, запланував нелегальне переправлення раритету київський посередник, який діяв на замовлення європейських клієнтів.

За інформацією СБУ, ділок найняв кур’єра, який мав вивезти історичну книгу через пункт пропуску «Ягодин». Оперативники та слідчі СБУ виявили в особистих речах фігуранта прихований від митного контролю збірник  поетичних видань «Кобзар» Т.Г. Шевченка датований 1860 роком. Операція проводилась у взаємодії з Волинською митницею Держмитслужби України.   

Про цінність книги

За попередніми висновками експертів, вилучене видання «Кобзаря» є однією із останніх прижиттєвих публікацій автора і на аукціонах в Європі може коштувати від 50 тисяч доларів США. Наразі в Україні за офіційними даними залишилося лише 8 примірників такого видання і вони є культурною та історичною цінністю для нашої держави.

Що вилучили ще

У зловмисника також виявлено понад 200 срібних монет та прикрас часів Кельтської та Римської культур. Вилучене раритетне видання та предмети старовини буде направлено на проведення експертного дослідження. За його результатами фігурантам планується повідомити про підозру за  ч. 2 ст. 15 та ч. 1 ст. 201 Кримінального кодексу України.

Після завершення досудового розслідування розглядатиметься питання щодо передачі вилучених культурних цінностей до Музейного фонду України.

Раніше «Погляд» повідомляв про столичних митників, які зупинили спробу вивозу до Німеччини барельєфу і старовинних купюр.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.

Читайте також про киян, що замовляли поштою наркотики з Європи.