Новини
Всесвіт

Знайдено ще одну планету Сонячної системи


Астрономи, які використовують інструмент ESO SPHERE на Дуже Великому Телескопі (VLT), виявили, що астероїд Гігея (Hygiea) може бути класифікований як карликова планета. Об'єкт є четвертим за величиною в поясі астероїдів після Церери, Вести і Палада.

Астрономи вперше спостерігали Гігею в досить високій роздільній здатності, щоб вивчити її поверхню і визначити її форму і розмір. Вони виявили, що Гігея сферична, потенційно приймаючи корону від Церери як найменша карликова планета в Сонячній системі.

Будучи об'єктом в головному поясі астероїдів, Гігея відразу ж задовольняє три з чотирьох вимог, які повинні бути для класифікації її як карликової планети: вона обертається навколо Сонця, це не місяць і, на відміну від планети, вона не очистила околиця навколо своєї орбіти. Остання вимога полягає в тому, що вона має масу, достатню для власної гравітації, щоб надати їй приблизно сферичну форму. Це якраз те, що показали спостереження VLT за астероїдом Гігея.

«Завдяки унікальній можливості інструменту SPHERE на VLT, який є однією з найпотужніших систем візуалізації в світі, ми змогли визначити форму Гігея, яка виявляється майже сферична», – каже провідний дослідник П'єр Вернацца з Лабораторії LAM. – «Завдяки цим знімкам Гігею можна рекласифікувати в карликову планету, яка поки є найменшою в Сонячній системі».

Діаметр «нової карликової планети» трохи більше 430 км. До речі, Плутон, найвідоміша з карликових планет, має діаметр близько 2400 км, а Церера – близько 950 км.

Це дослідження було представлено в статті, яка з'явиться в Nature Astronomy 28 жовтня.

Нагадаємо, глава НАСА закликакає повернути Плутону статус планети.