Новини
Україна
Повітря

За 2020 рік атмосферному повітрю завдано збитків на понад 73 млн грн


Це, зокрема, порушення пов’язані з наднормативними викидами в повітря та експлуатацією забруднюючих установок без дозволів.

Фото: pixabay.com

Такими невтішними даними на своїй сторінці у Facebook поділився голова Державної екологічної інспекції (ДЕІ) України Андрій Мальований.

Протягом 2020 року інспекторами ДЕІ було розраховано понад 73 млн грн збитків за порушення в частині захисту атмосферного повітря. В цій сфері було здійснено 389 перевірок, за результатами яких складено 4052 адміністративні протоколи, а 3502 особи притягнуті до адмінвідповідальності.

«Також інспекція подала 78 позовів до судів щодо призупинення діяльності суб'єктів господарювання. Це, зокрема, ТОВ «Харківський коксовий завод «Новомет», який здійснював викиди без відповідних дозволів», – зазначає голова ДЕІ.

Як повідомляв «Погляд», з 2021-го викиди парникових газів в Україні мають почати контролювати. А нещодавно експерти назвали шість причин, через які Україна ще досі не скоротила викиди.

Нагадаємо, лише за тиждень довкіллю України було завдано шкоди на суму 104,6 млн грн. Натомість за 2020-й довкіллю України завдано збитків на понад 2 млрд грн. Маємо надію, що у наближчому майбутньому ситуація зміниться, адже цьогоріч штрафи за забруднення довкілля хімічними відходами збільшилися щонайменше вдвічі.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.