Новини
Україна
Екологія
Повітря

З 2021-го викиди парникових газів в Україні почнуть контролювати


З початку наступного року набирає чинності закон, що регулюватиме питання моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів з установок, розташованих на території України.

Фото: pixabay.com

З 1 січня 2021 року набирає чинності закон «Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів», прийняття якого є виконанням Україною взятих на себе зобов’язань за угодою щодо поступового наближення законодавства України до законодавства ЄС.

Контролюватися викиди парникових газів будуть Держекоінспекцією.

«На Державну екологічну інспекцію, відповідно до нещодавно прийнятого закону, покладена функція перевірки даних у документах, а саме у звітах про викиди, які здійснені за певний період, планах моніторингу за викидами, тощо. ДЕІ може провести позапланову перевірку впродовж 3 місяців після подачі документів суб’єктами господарювання і перевірити відповідність інформації дійсному положенню справ», – повідомив на своїй Facebook-сторінці голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований.

Як повідомляв «Погляд», про те, що в Україні створять засади для функціонування системи моніторингу викидів парникових газів, стало відомо минулоріч.

Нагадаємо, за останні 30 років індекс парникових газів на планеті виріс на 45%, зменшити їх кількість в атмосфері не допоміг навіть карантин.