#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Анонси
Культура

З 15 лютого почне мовити новий український телеканал для окупованих територій

04.01.2020 Александр Чернышенко 0

Фото - Міністерство культури, молоді та спорту України

Новий державний телеканал для тимчасово окупованих територій, який створюється на базі каналу іномовлення UA|TV (Мультімедійної платформи іномовлення України), розпочне своє мовлення 15 лютого.

Про це повідомляє Міністерство культури, молоді та спорту.

На першому етапі канал буде об’єднувати українсько- та російськомовні розважальні програми, серіали та кінофільми виробництва провідних українських медіагруп та інформаційне мовлення власного виробництва, а вже далі планується запуск інформаційного мовлення.

Директора нового телеканалу оберуть шляхом конкурсного відбору в січні. До того моменту виконувати його обов’язки буде Юлія Островська, яку нещодавно призначили заступницею директора Мультимедійної платформи іномовлення України, на базі якої створюється новий канал. Керівником інформаційного мовлення стане Олена Трибушна, колишня головна редакторка «24 каналу», в минулому — заступник головного редактора видання «Новое Время» та редактор журналу «Кореспондент».

“Мета нового телеканалу — повернути в український інформаційний і культурний простір тих наших співгромадян, які через війну вже шостий рік позбавлені можливості дивитись українське телебачення і отримувати об’єктивну інформацію про власну країну, і на чиє ставлення до України впливають переважно російські телеканали”,— розповіла Олена Трибушна.

Зараз розглядаються кілька концепцій мовлення нового каналу, остаточна буде затверджена після обрання керівника.

Як зазначив Анатолій Максимчук, перший заступник міністра культури, молоді та спорту, новий канал має донести в своєму ефірі до людей, які проживають на тимчасово окупованих територіях, правду про те, що відбувається в Україні, і почати діалог з ними.

Водночас, як повідомляє «Детектор медіа», канал іномовлення UA|TV, в тому форматі, в якому він існує, фактично припинить свою роботу: у нинішньому форматі канал допрацює до 13 січня, після чого очікуються скорочення і звільнення. З 13 січня протягом місяця канал випускатиме архівні програми UATV, новини іномовлення в прямому ефірі вже не виходитимуть.

В інтерв’ю «Детектор медіа» Олена Трибушна розповіла, що англомовна та арабомовна редакції каналу іномовлення будуть скорочені, кримськотатарська редакція можливо залишиться, адже в подальшому новий канал планують транслювати не тільки на окупований Донбас, але й на Крим.

Зазначається, що новий канал для окупованих територій буде тільки в ефірному мовленні на тимчасово окуповані території Донбасу (технічно є можливість покрити 80% цієї території), на супутнику його не буде.