Новини
Всесвіт
Новини світу

Європа шукає ідеї для створення печерних місячних роботів


Оскільки до 2024 року НАСА планує зробити великий крок для висадки людей на поверхню Місяця, Європейське космічне агентство (ESA) хоче дізнатися більше про місячні печери, які знаходяться під поверхнею супутника Землі.

ЕSА відкрило конкурс на пропозиції, в яких попросила знайти творчі способи розробки роботизованої місії, яка буде досліджувати ці печери. Швидше за все печери утворені так званими лавовими трубками, які мають виходи до деяких кратери. Конкурс доступний на Open Space Innovation Platform ЕКА, а прийом заявок закривається 31 жовтня.

«Вивчення та картування цих лавових трубок може надати нам нову інформацію про геологію Місяця, але вони також можуть бути цікавим варіантом в якості довгострокового притулку для майбутніх місій людей, які відвідуватимуть Місяць», – сказав Франс Савур, директор з навчання астронавтів і планетарної геології ESA в Пангеї. – «Вони захистять астронавтів від космічного випромінювання і мікрометеоритів і, можливо, забезпечать доступ до крижаної води та інших ресурсів, що потрапили в пастку під поверхнею».