#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Культура
Українка
Київщина-суспільство

Вже без барельєфу: палац культури в Українці втратив історичну окрасу міста

05.05.2020 Кочкина Марина 0

Про ліквідацію монументу, присвяченого місцевим енергетикам повідомляється на сторінці Ukrainian Modernism.

Зокрема у дописі йдеться:

"За гроші Євросоюзу чиновники знищили єдиний об'єкт монументального мистецтва. Українка - місто енергетиків, збудоване біля Трипільської теплової електростанції в 1960-х - 1970-х роках. Походження міста було увіковічено в назві міського палацу культури - "Енергетик", і в величезному барельєфі на фасаді палацу, що образно оспівував електричну енергію. Барельєф, єдину історичну принаду міста, тупо збили молотками і планують замінити черговим недолугим муралом. А скільки є прикладів термомодернізації будівель зі збереженням мозаїк і барельєфів!", - йдеться у джерелі.

Про роботи з демонтажу зовнішнього оздоблення приміщення повідомляється на сайті УМР. Зокрема там йдеться про аварійний стан барельєфа, який після реконструкції будівлі закріпити буде неможливо.

"Буде демонтовано відомий серед містян барельєф. Дехто з українчан висловлював думку, що барельєф – це частина історії міста, і його потрібно зберегти. Але погляньте на фото, саме так виглядають стіни, до яких кріпиться знаменитий барельєф. Він і сам вже давно знаходився в аварійному стані, і після нанесення на приміщення зовнішнього шару термоізоляційних матеріалів, прикріпити туди барельєф вже не вдасться", - йдеться на сайті міста.

джерело