Новини
Україна
За кордоном
Політика

Втручання у вибори: Мінфін США склав новий санкційний список стосовно українських громадян


Спричинило санкції оприлюднення кількома українськими політиками – у тому числі й колишніми – записів, які нібито підтверджували втручання США у внутрішні справи України.

Фото: pixabay.com

Про це стало відомо із опублікованої 11 січня заяви на U.S. DEPARTMENT OF THE TREASURY.

Заява Мінфіна США

Міністерство фінансів США запровадило санкції проти семи українців та чотирьох ЗМІ через втручанні у нещодавню американську президентську виборчу кампанію від імені Росії. Їх підозрюють у тому, що вони були частиною російської мережі впливу, що пов'язана з українським політиком Андрієм Деркачем, якого у заяві називають «російським агентом».

«Принаймні з 2019 року Деркач та його соратники залучали американські ЗМІ, американські платформи соціальних медіа та впливових американських людей до поширення оманливих та необгрунтованих тверджень про те, що нинішні та колишні чиновники США займаються корупцією, відмиванням грошей та незаконним політичним впливом в Україні», – йдеться у заяві.

Серед осіб, які публічно виступили або приєдналися до Деркача шляхом скоординованого розповсюдження та пропаганди шахрайських та необґрунтованих звинувачень, у США називають колишніх посадовців українського уряду Костянтина Кулика, Олександра Онищенка, Андрія Теліженка та чинного народного депутата України Олександра Дубінського, а також помічників Деркача Петра Журавля, Дмитра Ковальчука та Антона Симоненка.

«Вони неодноразово публічно заявляли про дезінформацію про те, що чиновники уряду США брали участь у корупційних діях в Україні. Ці зусилля узгоджуються та підтримують зусилля Деркача, виступаючи агентом російських спецслужб, впливати на президентські вибори у 2020 році», – підкреслюють в Мінфіні США.

Американські санкції стосуватимуться і декількох українських ЗМІ: Only News, «Скептик», Nabu Leaks та «Ера-медіа».

Крім того, у заяві також міститься коментар міністра фінансів США Стівена Мнучина, який зауважив, що нові санкції були відповіддю на дії Кремля.

«Російські дезінформаційні кампанії, спрямовані на американських громадян, є загрозою для нашої демократії. США і надалі продовжуватиме ревно захищати цілісність своїх виборчих систем та процесів».

Стівен Мнучин

Повідомлення посольства США в Україні

На своїй офіційній сторінці у Facebook посольство США поширило  заяву для преси державного секретаря США Майкла Помпео та відповідну ілюстрацію.

«NabuLeaks, «Ера-Mедіа», Only News і «Скептик TOВ» – це медіакомпанії в Україні, які поширюють неправдиву інформацію за вказівкою Деркача та його спільників. На них поширюються санкції, згідно з наказом Президента США № 13848, через те, що вони належать Деркачу чи його медійній команді або контролюються ними. Ці санкції також стосуються Петра Журавля, Дмитра Ковальчука та Антона Симоненка через те, що вони надавали фінансову, матеріальну або технологічну підтримку, надавали товари чи послуги Деркачу на підтримку його діяльності», - йдеться у заяві Помпео.

Коментар Олександра Дубінського

В свою чергу Олександр Дубінський на своїй Facebook-сторінці заявив, що «ніколи не втручався у вибори інших держав, зокрема й американські вибори, і ніколи не мав відношення до оприлюднення або інших подібних дій так званих плівок Порошенка-Байдена». Натомість проти прийнятого рішення щодо санкцій США народний обранець має намір боротися юридично.

Скрін з Facebook/ Александр Дубинский

Як повідомляв «Погляд», днями Трамп назавжди втратив акаунт у Twitter.

Нагадаємо, наприкінці минулого року новим президентом США обрали Джо Байдена.

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.