Новини
Україна

Верховна Рада дозволила легально фінансувати сили оборони громадам (ВІДЕО)

Після набрання чинності закону місцеві ради зможуть легально закуповувати дрони, пікапи, запчастини до автомобілів та все, що можна придбати на запит військових частин.

Верховна Рада України ухвалила законопроєкт, який дозволяє місцевим радам фінансувати підрозділи Сил оборони. Йдеться про законопроєкт "9559-д", який вносить зміни до законів "Про місцеве самоврядування в Україні" та "Про запобігання корупції".

Народні депутати Олексій Гончаренко, Ірина Геращенко та Ярослав Железняк повідомили, що рішення підтримали 303 парламентарі.

Цей законопроєкт дає можливість місцевому самоврядуванню фінансувати підрозділи Сил оборони, йдеться про закупівлю обладнання й техніки.

У пресслужбі одного з ініціаторів закону — народного депутата Романа Лозинського — розповіли "Hromadske", що місцеві ради зможуть із бюджетів громад закуповувати та передавати підрозділам дрони, аптечки, пікапи, запчастини до автомобілів та все те, що можна легально придбати для ЗСУ, Нацгвардії, Служби безпеки України й Головного управління розвідки Міноборони.

Водночас закон не дозволяє закуповувати зброю.

Крім того, за погодженням із Міноборони, місцеві ради зможуть фінансувати створення фортифікацій та інших захисних споруд, наприклад, у прифронтових чи прикордонних зонах.

Останні новини: