Новини
Культура
Світ-суспільство

Вченим вдалося знайти 1000-річну могилу слов'янської жінки-воїна

04.12.2019 Кочкина Марина 0

Польський археолог Лешек Гардела зміг ідентифікувати останки жінки, які були знайдені багато років тому на кладовищі вікінгів на датському острові Лангеланд. До останнього часу вважалося, що жінки-воїни у вікінгів існували лише в легендах .

Про це повідомило Міністерство науки та вищої освіти Польщі.

Вчений розпізнав останки типовому слов'янському сокири, виявленому в могилі і здивувався, чому раніше археологи не звернули увагу на цей факт. До останнього часу вважалося, що жінки-воїни у вікінгів, яких називали валькірії, існували лише в легендах. Однак в останні роки археологи все частіше знаходять поховання жінок, похованих разом зі зброєю.

"При роботі в архівах я натрапив на матеріали про могилу жінки, похованої зі зброєю на середньовічному цвинтарі на датському острові Лангеланд. До сих пір ніхто не звертав уваги на те, що знайдений в цій могилі сокира була виготовлена, ймовірно, на території сучасної Польщі », - розповів доктор Гардела.

За його словами, форма поховання ( «камерна» могила з додатковою труною ») і виявлена зброя, дозволяють припустити, що загибла жінка могла бути родом з території сучасної Польщі, тобто вона могла бути слов'янкою. Відомо, що знайденому похованню трохи більше тисячі років, про що свідчить знайдена в ньому арабська монета X століття. Вчений підкреслює, що це була єдина могила на кладовищі, в якій знаходилася зброя.

"Присутність слов'янських воїнів в Данії було більш значним, ніж вважалося раніше. Тому наявність могили імовірно слов'янської жінки на датському кладовище не дивно ", - говорить доктор Гардела

джерело