Новини
Всесвіт
Новини світу
За кордоном

Вчені знайшли екзопланету у формі м’яча для регбі

Вона знаходиться у тисячі світлових років від Землі та має таку форму через гравітацію батьківської зірки.

Вчені знайшли екзопланету у формі м’яча для регбі - зображення
Фото: ESA

Дослідникам вперше вдалося з’ясувати, що одна з екзопланет у Чумацькому шляху має не кулясту, а витягнуту форму, яка нагадує м’яч для регбі. Надгаряча екзопланета має назву WASP-103b та вважається гарячим Юпітером, тому що вона робить повний оборот навколо своєї батьківської зірки всього за один земний день, пишуть у виданні Space.

Згідно із заявою Женевського університету, потужні припливні сили, що спричиняє зірка, аналогічні тим припливам, які Місяць створюєє в наших океанах на Землі, але в більш екстремальній формі.

"Ми підозрювали, що через таку близькість до зірки на планеті утворюються дуже сильні припливи, але раніше не могли це перевірити".

Ян Аліберт, співавтор дослідження з Університету Берна

Нові спостереження були отримані завдяки європейському космічному телескопу CHEOPS, який був запущений у грудні 2019 року. Дослідники також використали попередні спостереження, зроблені телескопами "Хаббл" та "Спітцер", які збирали інформацію про транзити екзопланети перед своєю зіркою. Після спостереження за кількома транзитами вчені змогли виміряти деформацію екзопланети. Транзити також дозволили вивчити внутрішню частину планети, яка, як вони припускають, схожа на Юпітер.

Нагадаємо, нещодавно вчені вперше в історії спостерігали за вибухом наднової в реальному часі.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.