Васильківський парк «Венеція» готовий на 80%: розвінчуємо міфи
Уже рік тривають роботи з реконструкції центрального парку у м. Васильків на Київщині, знаний усім місцевим як парк «Венеція». Містяни з нетерпінням чекають його відкриття, хоча проектом роботи мають завершитися лише наприкінці грудня цього року.
![Васильківський парк «Венеція» готовий на 80%: розвінчуємо міфи](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/09/000DSC_2738-2000x1094.jpg)
Декому настільки не терпиться, що вони навіть починають створювати та розповсюджувати міфи про парк. Так, у соціальних мережах шириться інформація, що на території парку вже залитий фундамент під черговий МАФ, або ж там повністю знищені зелені зони і скрізь буде лише «золота» плитка, а річка, яка протікає парком, взагалі знищена.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/09/000DSC_2724-2000x1336.jpg)
Журналістам ІА «Погляд» пощастило дізнатись, що вже зроблено за рік робіт, з якими проблемами довелося зіштовхнутися підрядній організації ТОВ «Тетрастрой», що виграла тендер на цей об’єкт, та що ще залишилося виконати згідно з проектом.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/09/000DSC_2755-2000x1339.jpg)
Чому виросла вартість реконструкції парку з 22 млн грн до майже 28 млн грн?
Юрист ТОВ «Тетрастрой» Анатолій Якубов, який у Василькові буває мало не щодня, особисто контролюючи хід робіт, зауважив, що вартість проекту зросла через збільшення ціни на тротуарну плитку, адже у проекті її вартість була за старими, не актуальними цінами, а також через зміну конструкції з бетонування каналу, прокладки додаткових дренажних систем через високі ґрунтові води та влаштування додаткових нових труб, криниць, люків для місцевої мережі. Крім того, було вирішено вкладати плитку не на відсів, а на бетонну основу, щоб плитка через рік-два не зіпсувалась. «Ми прагнемо виконати якісні роботи з реконструкції, щоб жителі Василькова впродовж багатьох років були задоволені своїм центральним парком», – підкреслив Анатолій Якубов.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/09/000DSC_2751-2000x1427.jpg)
Коли буде відкриття парку?
Із траншу у розмірі 16 мільйонів, які мали б надійти у цьому році, щоб завершити усі роботи в парку, на свої рахунки підрядна організація ТОВ «Тетрастрой» отримала у липні лише 2,4 млн грн. «Усі акти виконаних робіт підписані, однак кошти на наші рахунки не надходять, навіть ті, які були виділені з місцевого бюджету (прим. фінансування здійснюється з місцевого і обласного бюджетів). Чому так відбувається, нам невідомо. Однак останній місяць ми виконуємо роботи за власні кошти, аби не зупиняти реконструкцію, поки дозволяють погодні умови», – зауважує підрядник в особі Анатолія Якубова. – Якщо найближчим часом нам надійдуть кошти, то завершити реконструкцію ми зможемо за півтора-два місяці».
Фундамент не під МАФ, а під інсталяцію – окрасу парку
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/09/000DSC_2742-2000x1339.jpg)
Найбільше хвилює усіх васильківчан питання: чи не буде на залитому фундаменті на території парку черговий МАФ чи магазин. Журналістів «Погляду» виконавець запевнив, що ні, адже це готується такий собі подарунок для містян – красива інсталяція, яка стане окрасою парку.
Що вже зроблено в парку?
По території всього парку наразі встановлено освітлення, wi-fi, акустичну систему, відеонагляд, змонтовані всі мости через канал з табличками «Vasilkiv park» та зроблена оглядова тераса над водним каналом. Повністю відреконструйовано пам’ятник воїнам-інтернаціоналістам.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/09/0000DSC_2727-2000x1114.jpg)
Головна фішка парку – пішохідний фонтан – готовий на 100%. Його вже кілька разів тестували. Залишилось дочекатися відкриття парку, щоб повноцінно запустити.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/09/00DSC_2741-2000x1339.jpg)
Допоки триває тепла погода, у розпалі – вкладання тротуарної плитки.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/09/000DSC_2733-2000x1339.jpg)
За словами підрядника, готовність васильківського парку складає 80%.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/09/000DSC_2759-1-2000x1339.jpg)
Що потрібно ще виконати за проектом?
- змонтувати оглядову альтанку,
- встановити огородження біля водного каналу,
- повністю вкласти тротуарну плитку,
- знову почистити водний канал та повноцінно запустити туди воду,
- висадити зелені насадження,
- завершити систему поливу трави,
- влаштувати на дитячому майданчику гумове покриття,
- встановити лави для сидіння.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/09/000DSC_2765-2000x1339.jpg)
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/09/0000101-2000x1339.jpg)
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/09/00DSC_2736-2000x1339.jpg)