Новини
Україна
Всесвіт

В Україні з’явилася «космічна» банкнота


Нова сувенірна банкнота унікальна ще й тим, що має вертикальний дизайн.

Скрін з Facebook/Національний банк України

Про це повідомили у Державному космічному агентстві України.

В Україні 50-тисячним тиражем випустили сувенірну банкноту з вертикальним дизайном. Неплатіжна банкнота присвячена Герою України, першому космонавту незалежної України Леоніду Каденюку і випущена до дати здійснення польоту космонавта на шатлі «Коламбія», який проходив з 19 листопада по 5 грудня 1997 року.

«Враховуючи масштаб особистості – банкнота також не з простих. Вперше використано вертикальний дизайн. Крім того, банкнота містить великий спектр захисних елементів», – повідомляють на Facebook-сторінці Національного банку України.

Зокрема, банкнота має оптично-змінний елемент SPARK у вигляді земної кулі, виготовлена на папері з водяним знаком, а віддруковано її за допомогою офсетного, інтагліо, трафаретного та високого способів друку з використанням захищених фарб. Проте зазначається, що нова «космічна» банкнота не є платіжним засобом.

Відео: Facebook/Національний банк України

Офіційна презентація банкноти відбудеться 7 грудня 2020 року в Національному центрі управління і випробувань космічних засобів.

Як писали у «Погляді», з 1 жовтня деякі монети і банкноти перестали бути платіжними засобами. Натомість раніше також повідомлялося про те, що зношені банкноти мають всі українські банки.

Нагадаємо, днями також Нацбанк увів у обіг 10-гривневу монету «Державна прикордонна служба України». А кілька років тому світ побачила нова сувенірна банкнота «Сто гривень».