Новини
Суспільство
За кордоном

Україну та Грузію приймуть до НАТО: рішення ухвалено (ВІДЕО)

Рішення про прийняття України та Грузії до Альянсу вже ухвалено. Однак термінів не встановили.

Північноатлантичний Альянс ухвалив рішення про членство України та Грузії в НАТО. Проте організація ще не вирішила, коли це станеться.

Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг інтерв'ю газеті La Repubblica.

"Україна вже подала заявку на членство, і ми вирішили працювати над цим, підтримуючи її реформи, допомагаючи у модернізації збройних сил за нашими стандартами. У 2008 році ми вирішили, що Україна та Грузія стануть членами, але ми не встановлювали термінів, коли саме", — сказав генсек НАТО.

Він також запевнив, що НАТО не піде на компроміси щодо розширення Альянсу та розміщення військ у Східній Європі. Таким чином, Єнс Столтенберг прокоментував пропозиції Росії щодо стратегічної безпеки в Європі. 

"Зараз справа у російській агресії. Вони окупували частину України — Крим, контролюють Донбас за підтримки сепаратистів, а потім хочуть змусити нас прийняти юридично зобов’язуючий договір, який порушив би національний суверенітет", — повідомляє він.

Зі свого боку, міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров зауважив, що Росія готується до будь-якого розвитку подій, поки чекає відповіді від США та НАТО щодо гарантій безпеки. У випадку, якщо їхні пропозиції щодо гарантій будуть відкинуті, Росія "діятиме в інтересах своєї безпеки".

Нагадаємо, у США вважають малоймовірним вступ України до НАТО протягом найближчих 10 років.

Раніше повідомлялося, що Володимир Зеленський вимагає від НАТО назвати дату вступу України до Альянсу.

До слова американські конгресмени зареєстрували законопроєкт, який оголосить Україну "країною НАТО-плюс" і полегшить надання збройної та безпекової допомоги в разі військової агресії.