Україна
Здоров'я

Україна отримала першу партію ліків від коронавірусу

Йдеться про 60 тисяч курсів препарату "Молнупіравір", виробником якого є американська фармацевтична компанія Merck Sharp & Dohme.

Україна отримала першу партію ліків від коронавірусу - зображення

Про це повідомив на своїй фейсбук-сторінці міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Очільник МОЗ наголосив – це лише перша частина препарату проти коронавірусу, який отримає Україна.

"Роботу над контрактуванням "Молнупіравіру" ми почали ще у листопаді, під час підготовки до чергової хвилі COVID-19. Зараз ці ліки допоможуть нам у боротьбі з хворобою та збережуть життя пацієнтам із груп ризику", – зазначив Ляшко.

Загалом до квітня цього року Україна отримає ще 240 тисяч курсів препарату. Першу партію МОЗ незабаром розподілить та направить у регіони.

"Молнупіравір" – це противірусний препарат прямої дії, який блокує фермент, потрібний вірусу для відтворення генетичного коду, чим запобігає розмноженню вірусу та знижує ризик важкого перебігу хвороби.

Препарат випускається у формі пігулок, не має особливих вимог зберігання і його зручно приймати. Зареєстрований та дозволений до екстреного застосування у США, Японії, Великій Британії та інших країнах.

Нагадаємо, днями Кабмін схвалив план COVID-вакцинації на 2022 рік. Також варто зазначити, що з початку року в Україні втричі зросла кількість госпіталізованих дітей з COVID-19.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.