Україна
Здоров'я

Кабмін схвалив план COVID-вакцинації на 2022 рік: що передбачається

Відповідний проєкт розпорядження прийняли під час засідання уряду 2 лютого.

Кабмін схвалив план COVID-вакцинації на 2022 рік: що передбачається - зображення
Фото: pixabay

Йдеться про Національний план вакцинопрофілактики гострої респіраторної хвороби COVID-19 на 2022 рік, повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров'я.

"У цьому році ми будемо і далі нарощувати темпи щеплень, і для цього в нас вже є 100% забезпечення вакцинами, жодних перебоїв не буде, це гарантуємо. Для захисту населення ми використовуємо всі наявні ресурси – і можливості державного бюджету, а також продовжуємо нашу співпрацю з ініціативою COVAX. Серед важливого і те, що у Нацплані з’явилась норма, яка передбачає затвердження регіональних планів з вакцинації на 2022 рік", – заявив очільник МОЗ Віктор Ляшко.

Тож загальна стратегія вакцинації проти COVID-19 полягатиме у ревакцинації бустерною дозою. Додатково впродовж 2022 року планується охопити щепленнями дітей та підлітків віком від 12 до 18 років. До кінця 2022 року обласні та Київська міська державні адміністрації мають забезпечити охоплення вакцинацією неповнолітніх та не менше 70% дорослого населення, зокрема 80% осіб у категорії 60+.

До того ж, місцева влада має забезпечити належне функціонування центрів вакцинації, пунктів щеплень на базі закладів охорони здоров’я, зокрема з використанням виїзних вакцинальних сесій в організованих колективах та за місцем проживання чи перебування. 

Зазначається, що у Нацплані з’явилась норма, яка передбачає створення регіональних міжвідомчих координаційних комісій з його виконання та затвердження регіональних планів з вакцинації на 2022 рік

Нагадаємо, 1,7 мільйона COVID-щеплень зробили на Київщині від початку вакцинальної кампанії. Так, третю бустерну дозу вакцини в області вже зробили 19 640 людей.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.